Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 12.06.2021 - 00:01

Chromatická klipová ladička Boss TU-05

Po klipových modelech TU-01 a TU-02 přichází Boss s obdobně koncipovaným, ale finančně dostupnějším tunerem s označením TU-05. K výběru jsou standardní režimy pro kytaru, čtyř a pětistrunné baskytary nebo ukulele a nechybí chromatický mod zajišťující naladění ostatních strunných nástrojů nebo různá alternativní ladění. Tuner je tentokrát vybaven dobíjitelným článkem, takže odpadá nutnost výměny knoflíkové baterie.

TU-05 je osazený velkým barevným LCD displejem s vysokým kontrastem, který poskytuje skvělou viditelnost v jakémkoliv prostředí, od tmavých scén po jasné sluneční světlo. Robustní spona s gumou potaženými čelistmi zajišťuje bezpečné uchycení na hlavici nástroje a displej lze ve vertikálním i horizontálním směru snadno otočit pro optimální úhel pohledu.

Na zadní straně hlavního segmentu najdeme dvojici tlačítek s funkcemi Power / Select, Mode / Value, nabízejicích kromě jiného přístup ke čtveřici pracovních režimů Chromatic, Guitar, Bass, Ukulele. Tuner má tónový rozsah A0 (27.5 Hz) až C8 (4,186.0 Hz), referenční tón A4 lze kalibrovat po jednohertzových krocích v rozmezí 431 – 449 Hz, odchylka ladění se pohybuje okolo +/- 1 centu a k dispozici je i mod podladění Flat Tuning s volitelným rozpětím tří půltónů.

Nabíjení integrované Li-Pol baterie je řešeno prostřednictvím micro-USB portu, u článku s plnou kapacitou udává výrobce výdrž až 10 hodin nepřetržitého provozu a obvod s průměrným proudovým odběrem 10 mA disponuje ekonomickou funkcí Auto-Off, která tuner automaticky vypne poté, co senzor po dobu cca pěti minut nedetekuje žádný signál. U TU-05 najdeme také spínač Reset pro návrat do továrního nastavení.

Oficiální cena chromatické klipové ladičky Boss TU-05 o rozměrech 42 x 48 x 58 mm a hmotnosti 35 g byla v případě amerického trhu nastavena okolo hranice 23 dolarů. Součástí balení je i nabíjecí USB kabel připojitelný ke klasickému USB adapteru.

Tagy boss Boss TU-05

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY