Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Cestovní akustika Tanglewood TW2 T z kolekce Winterleaf

Kompaktní cestovní nástroje jsou v kursu, což potvrzuje mimo jiné i stále se rozšiřující nabídka výrobců, mezi něž patří i londýnská značka Tanglewood Guitars, jejíž modely se v dané kategorii řadí k nejprodávanějším nástrojům na světě. Firma, založená v roce 1988, před časem představila další přírůstek do rodiny akustických kytar ze série Winterleaf, který nese označení TW2 T a boduje skvělým poměrem cena/výkon.

Společnost, která první kompaktní akustiky v podobě edice Sundance uvedla na trh už před 26 lety, používá u produktové řady Winterleaf All Mahogany pravý africký mahagon ve formě silnějších laminovaných plátů, takže nástroje jsou schopny bez poškození vydržet nejrůznější klimatické změny i náročnější cestovní podmínky. Mechanickou odolnost těla posilují také masivnější vnitřní výztuhy, přispívající ke stabilitě ladění a konzistentnímu podání tónu.

Celomahagonová verze TW2 T dostala zkrácenou menzuru o délce 571 mm, hmatník z rezonančního kompozitu Techwood s vizuálními i zvukovými vlastnostmi ebenu je osazen 19 středně silnými pražci a ořechem NuBone širokým 43 mm. Krk lepený za dvou kusů mahagonu s pohodlným D-profilem (tloušťka na 1. pr. 20.5 mm, na 12. pr. 22.5 mm) je k tělu prostřednictvím spoje typu dovetail připevněn v prostoru 14. pražce.

Celková délka kytary činí 890 mm, v nejširším bodě korpusu naměříme 324 mm, hloubka lubů se pohybuje od 76 do 86 mm a tělo je dlouhé 392 mm. Horní ozvučnici zdobí vkusná rosetta se vzorem rybí kosti, do základny kobylky z houževnatého dřeva pau ferro jsou vsazeny plastové (ABS) kotvící kolíčky a kompenzované sedlo ze směsi NuBone. Celokovové uzavřené ladicí strojky mají stejně jako popruhové rolny chromovaný povrch.

Tanglewood TW2 T s hřejivým tónem a dominantními nosnými středy je nabízen v transparentním matném přírodním laku Natural Satin, jenž dává vyniknout struktuře mahagonového dřeva. Nástroj, který v asijské továrně seřídili na struny Elixir Nanoweb 12-53, je na českém trhu dostupný za cenu nastavenou těsně pod hranicí 5600 Kč, včetně polstrovaného měkkého pouzdra.

Tagy Tanglewood Guitars Tanglewood TW2 T Winterleaf

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY