Přejít k hlavnímu obsahu
Amelie Siba, vítězka Apolla 2020 | Foto: Libor Galia
Amelie Siba, vítězka Apolla 2020 | Foto: Libor Galia
redakce -

Cenu Apollo si odnesla Amelie Siba, Květy zahrály i s Lenkou Dusilovou

Sedma zajímavých desek ve středu 3. března v pražském klubu Roxy aspirovala na album roku 2020 v cenách české hudební kritiky Apollo. Ocenění nezískali zkušení Tata Bojs, Lenka Dusilová ani Květy, ale osmnáctiletá písničkářka Amelie Siba, kterou výhra viditelně překvapila.

Každý z nominovaných během večera odehrál dvě skladby. Výjimkou bylo pouze úvodní vystoupení Tata Bojs, jimž dopřáli ještě třetí přídavek. Po chlapcích z Hanspaulky se na podiu objevila Amelie Siba, následně Dukla. O netradiční zpestření se postarala Lenka Dusilová. Ta své dvě skladby z nového alba Řeka odehrála s kapelou Květy, jež rovnou navázala vlastními songy. Pěkný set zahráli také teepee a tradičně syrový rock and roll na podiu i pod ním předvedla o jednoho člena ochuzená kapela Povodí Ohře.

Cenu, jejíž součástí byl šek na 40 tisíc korun od OSA a soška od Maxima Velčovského a Jana Jaroše, vítězce předal loňský držitel Apolla, rapper Hugo Toxxx. Amelie Siba se v závěru svěřila, že finance patrně zužitkuje během příprav svého dalšího alba.

Nominovaná alba na Apollo 2020

AMELIE SIBA – Dye My Hair

DUKLA – Honza

LENKA DUSILOVÁ – Řeka

KVĚTY – Květy Květy

POVODÍ OHŘE – Dva trámy na kříž

TATA BOJS – Jedna nula

TEEPEE – Where the Ocean Breaks

Tagy hudební ceny Apollo Amelie Siba Květy Lenka Dusilová Tata Bojs Povodí Ohře teepee Dukla

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY