Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 23.02.2016 - 00:01

Celomasivní akustiky Fender Paramount s preampem Fishman

Pro letošní rok si firma Fender připravila novou řadu akustických kytar ze série Paramount, kterou tvoří celkem šest modelů ve tvarech dreadnought, parlor a triple-0. Nástroje s typovým označením PM-1, PM-2 a PM-3 jsou vyráběny ve verzích Standard nebo Deluxe a disponují snímacím systémem Fishman PM.

Dreadnoughty série PM-1 Standard mají smrkovou přední desku, zadní strana a luby jsou mahagonové stejně jako krk s profilem C a palisandrovým hmatníkem s dvacítkou středně silných pražců a radiusem 400 mm. O ladění se starají spolehlivé, celokovové otevřené ladicí mechaniky Fender a modifikací prošla kobylka s palisandrovou základnou.

Typ PM-1 Deluxe se liší především luby a zadní deskou a luby z indického palisandru, ebenovým hmatníkem a kobylkou, bohatšími intarziemi a luxusněji pojatými strojky s černými rondely. Oba nástroje jsou osazeny elektronikou Fender/Fishman PM s ovladači hlasitosti, basů, výšek, ladičkou a rozpínáním fáze. Menzura činí 25.3 palce.

Stejné rozdíly mezi provedením Standard a Deluxe platí i pro parlory z edice PM-2, jenž se kromě tvaru korpusu odlišují od dreadnoughtů také širším kostěným nultým pražcem (44.5 mm), kratší menzurou 24.75 palce a devatenácti pražci.

PM-3 Triple-0 představují v nabídce řady Paramount moderněji koncipované modely s vyříznutým spodním rohem těla pro lepší přístup do vyšších poloh hmatníku. Specifikace včetně zabudované elektroniky jsou shodné s předchozími verzemi.

Elektroakustiky z edice Fender Paramount jsou už dostupné i na českém trhu - v případě provedení Standard začínají ceny okolo hranice 18 000 Kč a za varianty Deluxe zaplatíte cca 22 000 Kč. Nástroje jsou nabízeny v transparentní přírodní úpravě Natural nebo v decentním odstínu Vintage Sunburst. Ke kytarám je dodáváno pevné pozdro se zvlhčovačem.

Tagy Fender
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY