Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Část gearu Davida Gilmoura míří do aukce

David Gilmour, kytarista artrockových titánů Pink Floyd, se rozhodl nabídnou v aukci velkou část své sbírky nástrojů a zesilovačů. Kolekce čítající 120 exemplářů byla koncem března vystavena v prostorách londýnské síně Christie’s, poté (7. až 11. května) bude k vidění v kalifornské pobočce společnosti v Los Angeles a aukční akce proběhne v newyorském Rockefellerově Centru ve dnech 14. až 19. června. Výtěžek z prodeje bude věnován na charitativní účely.

V nabídce se kromě akustických kytar, banja, baskytar, komb Fender nebo Gallien Krueger apod. objeví také sběratelská lahůdka v podobě známého Black Stratu 1969, jenž Gilmour použil na slavných albech Pink Floyd The Dark Side of the Moon (1973), Wish You Were Here (1975), Animals (1977) a The Wall (1979). Chybět nebude ani bílý Fender Stratocaster #0001 z roku 1954, Gibson Les Paul Gold Top 1955, raritní Gretsch White Penguin 6134 a řada dalších el. kytar, které tvořily rockovou historii.

Tagy David Gilmour Black Strat

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY