Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 07.01.2015 - 09:00

C9 Organ Machine: další simulátor Hammondů od EHX

Na trhu se ještě ani nestačil pořádně etablovat nový simulátor EHX B9 a Electro Harmonix už oznamuje výrobu další novinky, emulující zvuk klasických elektromechanických varhan a el. keyboardů. Efekt s označením EHX C9 Organ Machine nabízí celkem devět presetů postavených na zvucích, které můžete slyšet ze starších nahrávek legendárních kapel a je použitelný s kytarou, basou i klávesami.

Krabička s červenohnědým potiskem je osazena potenciometry Dry Volume a Volume Organ, které slouží pro nastavení poměru hlasitosti čistého a efektovaného signálu. Ovladačem Mod nastavujeme rychlost modulace (chorus/rotary, vibrato nebo tremolo - podle volby presetu).

Posledním potenciometrem Click ovlivňujeme u většiny typů zvuků dynamickou citlivost a perkusivnost (zdůraznění 2. a 3. harmonické) při nasazení noty nebo akordu. Bílým otočným přepínačem volíme mezi jednotlivými typy presetů.

EHX C9 má bufferovaný bypass, je napájen 9V adapterem a lze jej zapojit dvěma způsoby - buď využijete oba výstupy Dry a Organ (Dry - neefektovaný, Organ pouze efektovaný signál) např. do stereo koncového zesilovače nebo můžete použít pouze výstup Organ, kde jsou oba signály smíchány.

EHX C9 Organ Machine není určen jen zvukovým experimentátorům, ale všem muzikantům, kteří chtějí rozšířit zvukové možnosti svého nástroje o analogově znějící rejstříky varhan, jejichž sound byl nedílnou součástí tvorby mnoha kapel šedesátých a sedmdesátých let.

Přehled presetů:

1 - Tone Wheel - klasický zvuk kolečkových varhan

2 - Prog - masivní sound Keitha Emersona (ELP)

3 - Compact - zvuk Raye Manzareka z Doors (Light My Fire)

4 - Shimmer - sound Briana Ena a Daniela Lanoise

5 - Lord Purple - Hammondy Johna Lorda

6 - Mello Flutes - starý Mellotron (Beatles, Strawberry Fields Forever)

7 - Blimp - sound ala Led Zeppelin

8 - Press Tone - klávesy ze skladby Let It Be (Beatles)

9 - Telstar - Clavioline ze songu Telstar od The Tornadoes

Tagy EHX
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY