Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 14.05.2017 - 00:01

Bubínky Pearl Omar Hakim a Eric Singer 30th Anniversary

Japonský Pearl se dlouhodobě řadí k pěti neoblíbenějším světovým výrobcům bubenického nářadí a jako jedna z předních značek samozřejmě kooperuje i s mnoha špičkovými hráči. V minulém roce firma oslavila třicet let od začátku spolupráce s bubenickými esy Omarem Hakimem a Ericem Singerem a letos toto výročí připomíná novými signovanými modely bubínků.

Pearl Omar Hakim 30th Anniversary o rozměrech 14 x 6.5 palce disponuje ocelovým korpusem o síle 1 mm na němž je pomocí speciálního procesu PVD (Physical Vapor Deposition) vakuově nanesena tenká vrstva nitridu titanu s efektním fialovým povrchem, která zároveň zvyšuje mechanickou odolnost skeletu. Snare je osazen ladicími šrouby SST5046 (2x10) s kompaktními mušlemi STL100, ráfky Super Hoop SH1410B / SH1410S a struníkem s mechanikou Click-Lock.

Současný bubeník kapely Kiss si pro korpus svého podpisového snare Pearl Eric Singer 30th Anniversary, jenž vychází ze staršího modelu Pearl Jupiter ze sedmdesátých let, vybral mosaz (síla 1 mm) potaženou chromovou vrstvou s vysokým leskem. Bubínek je vybaven duálními mušlemi CL65 a ladicími šrouby STT5047 (2x10). Ostatní hardware je identický jako u Hakimovi verze.

Bubínky Pearl Omar Hakim a Eric Singer 30th Anniversary se díky použitým materiálům vyznačují senzitivním atakem, ocelovou variantu ocení hráči vyžadující vyšší a ostřejší zvuk s pregnantním přednesem, zatímco mosazný model nabízí univerzálnější sound s basy blížící se svým charakterem tradičním dřevěným snarům. Novinky by se měly na pultech evropských obchodů představit už za pár týdnů za ceny cca 600 (OH) a 500 eur (ES).

Tagy Pearl Pearl Omar Hakim Pearl Eric Singer 30th Anniversary
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY