Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 22.06.2021 - 00:01

Bubínky Pearl DuoLuxe a StaveCraft

Firma Pearl letos slaví pětasedmdesát let od založení, což se kromě kitů řady President a dalších produktů rozhodla značka připomenout také šesti novými bubínky ze sérií DuoLuxe a StaveCraft. První zmíněná edice navazuje na firemní kovový snare Jupiter, zatímco kolekce StaveCraft disponuje korpusy z exotických dřev a konstrukcí s výztužným systémem „Dado-Loc“, jenž oproti konvenčnímu řešení zvyšuje pevnost skeletu až o 50 procent.

Podle slov výrobce představuje model DuoLuxe první sériově produkovaný kovový bubínek s celistvými intarziemi. Ty jsou v daném případě tvořeny dvojicí obvodových pruhů z perleti v odstínu Nicotine White Marine Pearl. Podobně jako edice Jupiter ze sedmdesátých let využívá DuoLuxe bronzový základ s vrstvou chromu, což bubínku dodává výrazný středový charakter s kulatějšími výškami a citlivým atakem.

Korpus se stěnami o síle 1 mm je osazen třikrát ohýbanými 2.3mm ráfky SuperHoop II, mušlemi typu „battleship“, mechanikou SR-017 Throw Off a rezonančními pružinami Ultra-Sound, uchycenými 6 mm koncovkami z fosfor-bronzové slitiny, umožňujícími tři způsoby montáže ovlivňující výslednou projekci. Vybírat je možno z verzí DUX1450BR (14 x 5 palců) a hlubší varianty o rozměrech 14 x 6.5 palců. Bubínky jsou obuty blánami Remo Coated Ambassador a Hazy Snare.

U skeletů řady StaveCraft, lepených ze dvou kusů thajského dubu nebo dřeva Makha, byl použit zmíněný systém „Dado-Loc“ (opět thajský dub či Makha v opačném gardu vůči materiálu korpusu), sestávající z vertikálních hranatých čepů vsazených po obvodu těla v místě spoje obou vrstev. Provedení Thai Oak s ručně nanášenou úpravou Natural je nabízeno ve verzích SCD1450TO a SCD1465TO s rozměry 14 x 5 či 14 x 6.5 palců, a stejně řešeny jsou i varianty Makha SCD1450MK / SCD1465MK.

Hardware sestává z mechaniky SR-150 Click-Lock, struníku Ultra-Sound SN-1420I, obručí MasterCast, mušlí STL-55L / STL-65 a ladicích šroubů (2x10) SST-5047. V továrně opatřili tuto edici blánami Remo CS Black Dot Clear a Ambassador. Snare Pearl Stave Craft Thai Oak 14x5 vyjde na cca 540 dolarů, cena ostatních tří modelů se pohybuje okolo 800 dolarů. Kovový bubínek DuoLuxe 14x5 lze pořídit za cca 600 dolarů a hlubší verze 14x6.5 je dostupná za přibližnou cenu 640 dolarů.

Tagy Pearl Pearl DuoLuxe Pearl StaveCraft

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY