Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Bubenický machr Rick Latham u nás povede dva workshopy!

Bezmála už šedesátileté bubenické eso Rick Latham, narozený v Jižní Karlíně, se chystá do České republiky. Povede zde dva workshopy, které se budou konat už 23. září v showroomu Kytary.cz v Praze-Modřanech a 24. září v brněnské prodejně na Lidické.

Mezinárodní pozornost už vzbudila jeho učebnice Advanced Funk Studies z roku 1980, kdy mu bylo pětadvacet – a tato kniha dnes patří mezi 25 nejlepších bubenických publikací. Už tehdy Latham patřil k nejlepším "groovařům" a vyhledávaným studiovým a koncertním hráčům. Ostatně jména jeho zaměstnavatelů mluví za vše: B. B. King, Quincy Jones, Edgar Winter a řada dalších. Získal také ocenění Grammy jako spoluhráč JUICE Newton.

Rick je současně také autorem Contemporary Drum Set Techniques a řady videoškol. Je výtečný pedagog, časopis Modern Drummer jeho workshopy dokonce označuje jako jedny z nejlepších na světě.

Bicí nástroje Rick, který žije na střídačku na turné a v Los Angeles, studoval na East Carolina University, aktivně na ně ale hraje už od svých dvanácti let. Mezi jeho preferované značky patří DW Drums, Evans Drum Head, K&K Drum Triggers, ProMark-Drum Sticks, Istanbul Mehmed Cymbals, Roland V-Drums, Realfeel Practice Pads , AKG Microphones a další. Bubeníci, tady byste neměli chybět!

Tagy Rick Latham drums

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY