Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 25.12.2013 - 12:48

Brendon Small Snow Falcon Flying V: bílý dravec od Gibsonu

Už za několik týdnů by se měl i na evropském trhu objevit nový signovaný nástroj z dílny legendárního Gibsonu s označením Snow Falcon Flying V. Potěšeni budou především příznivci netradiční deathmetalové formace Dethklok a kytaristy, zpěváka, skladatele a producenta Brendona Smalla, který na vývoji tohoto modelu spolupracoval.

Gibson společně se Smallem sice vytvořili prototyp bílého Flying V před více než rokem, ale firma se rozhodla vyrábět Snow Falcon v limitované edici až nyní. Tvarově se novinka vizuálně nikterak neliší od lety prověřeného "véčka", ale díky originálnímu nitrolaku v provedení white burst (světle šedý odstín přecházející do sněhově bílé) je na první pohled zřejmé, že se jedná o speciální sérii.

Korpus je vyroben z mahagonu, stejně jako lepený krk s hmatníkem z páleného javoru s bílým lemováním a efektním bílým polymerovým povrchem. Hmatník s radiusem 12 palců je osazen 22 jumbo pražci a menzura kytary činí u Gibsona obvyklých 24.75 palce. Profil krku je o poznání subtilnější, než je tomu u klasického Flyinga.

Stříbrné logo Gibson najdeme vytlačené pouze na plastové destičce kryjící přístup pro šroub táhla krku. Mechaniku tvoří chromované ladicí strojky ve verzi Grover Kidney s převodem 14:1 a kobylka tune-o-matic se struníkem Stop Bar.

Nástroj je vybaven dvojicí humbuckerů Gibson a to Burstbuckerem 1 u krku a kobylkovým Burstbuckerem 2. Základem obou snímačů jsou magnety Alnico II.

Přehledně řešená elektronika sestává ze společného potenciometru hlasitosti (500k lineární) a ovladače tónové clony (500k log). Pro volbu snímačů slouží třípolohový přepínač Switchcraft, cívky humbuckerů lze rozepínat push/pull potenciometry.

K Flyingu V Brendon Small Snow Falcon dostanete kromě luxusního pevného kufru Gibson i rozsáhlou dokumentaci včetně manuálu, certifikátu pravosti a možnosti využít nadstandardního servisu Gibson 24/7/365 Customer Service.

Tagy Brendon Small Snow Falcon Flying V Gibson

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY