Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 11.12.2016 - 00:01

Stylový Epiphone Brendon Small Flying V LTD

Společnost Epiphone, dceřiná firma koncernu Gibson, uvede v brzké době na trh další signovaný model kytary, který tentokrát vznikal ve spolupráci s kytaristou deathmetalové party Dethklok a spolutvůrcem oblíbeného animovaného seriálu Metalocalypse Brendonem Smallem. Elegantní "véčko" s označením Epiphone Brendon Small Snow Falcon Flying V vychází z originálního modelu Gibsonu, jenž značka krátce vyráběla v roce 2013.

K mahagonovému korpusu je přilepen krk ze stejného materiálu s pohodlným, subtilnějším profilem 1960's SlimTaper D a bíle lakovaným hmatníkem ze směsi Phenolic osazeným 22 středně silnými pražci. Rádius hmatníku činí 12 palců, nultý pražec je vyroben z imitace kosti a horní hrany těla jsou lemovány výložkou v odstínu ivory.

Stejně jako gibsonovská předloha je i Epiphone vybaven dvojicí humbuckerů Gibson a to krkovým Burstbuckerem 1 a kobylkovou verzí Burstbucker 2 s magnety Alnico II a obnaženými bílými cívkami. Snímače jsou ovládány klasickým třípolohovým přepínačem, potenciometr hlasitosti rozepíná i cívky obou humbuckerů a v tónové cloně je zabudován tzv. Kill Switch, který prerušuje signál z nástroje a vytváří staccato efekt.

Hardware je tvořen pevnou kobylkou tune-o-matic a struníkem LockTone pro dosažení větší rezonance a maximálního sustainu a olejovými ladicími strojky Grover Rotomatics s převodem 18:1. Veškeré kovové součásti jsou provedeny v leštěném chromu a kromě pásky chránící vinutí snímačů a loga značky zde nenajdeme prvek v černé barvě.

Limitovaná edice Epiphone Brendon Small Snow Falcon Flying V v bílošedé variantě Gray Burst by se měla v Evropě ukázat v průběhu ledna za cenu okolo 800 Euro. Kytara je dodávána společně s certifikací a stylovým bílým polstrovaným pouzdrem s logem firmy a nápisem Galaktikon, což je název Smallova debutového sólového alba.

Tagy epiphone Epiphony Flying-V Brendon Small Snow Falcon Flying V
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY