Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Boss slaví 50 let sběratelskou edicí pedálů

Firma Boss si letos připomíná půlstoletí své existence a v rámci kulatého výročí vydává limitovanou sérii pedálů z kolekce 50th Anniversary, zahrnující trojici dnes už ikonických zkreslovačů ve sběratelských verzích Distortion DS-1-B50A, Super Overdrive SD-1-B50A a Blues Driver BD-2-B50A. Produktová řada využívající identické obvody jako standardní varianty se na trh dostane v počtu 7 tisíc kusů od každého modelu, a to s následujícími cenovkami: DS-1-B50A a SD-1-B50A shodně cca 100 eur, BD-2-B50A cca 140 eur.

Všechny efekty dostaly exkluzivně působící metalický lak v odstínu blízkém klasickým předlohám, nášlapný segment jistí celokovový šroub, středy krytek potenciometrů mají zlatý povrch a na pravém boku šasi nechybí emblémem 50th Anniversary. Efekty se speciálním čtyřmístným sériovým číslem umístěným na štítku nalepeném na čelní straně pedálu jsou dodávány v designově odpovídajícím obalu. Výrobu obstarává pobočka v Malajsii, do evropských obchodů by výroční edice měla dorazit v průběhu prosince.

Na přiložených videích vás historií efektů Boss provede šéf firmy JHS Pedals Josh Scott, svou desítku top pedálů japonské značky představuje Mason Marangella z Vertex Effects, vlastnosti distortionu DS-1, včetně technických specifikací, popisuje Brian Wampler, majitel značky Wampler Pedals, a stejný zkreslovač demonstruje i Steve Vai, pro kterého byl DS-1 dlouhá léta nedílnou součástí pedalboardu.

Tagy boss Boss DS-1-B50A Boss SD-1-B50A Boss BD-2-B50A

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY