Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 27.03.2021 - 00:01

Booster Ibanez BTMini a phaser PHMini

K dosavadním osmi efektům řady Ibanez Mini, inspirovaných většinou klasickými pedály značky ze 70. a 80. let, přidává japonský výrobce dvojici nových modelů zastoupených boosterem BTMini a phaserem PHMini, takže kytaristům či basistům, poohlížejících se po kompaktním „nakopávadle“ lampových aparátů nebo zvukově organické analogové modulaci, přibyli na seznam další vážní kandidáti, kteří navíc bodují velmi rozumným poměrem cena/výkon.

Booster BTMini je postaven na kvalitním operačním zesilovači JRC MUSES 8820 s velmi čistým a transparentním přednesem. Čip, využívaný také v zesilovačích, dodává pedálu jasně konturovaný pevný tón a flexibilitu navyšují dvoupásmové korekce, umožňující díky vzájemné interakci nastavení široké škály zvuků včetně mid-boostu při stažených basech i výškách. Potenciometr hlasitosti se zdvihem až +24 dB má velkou krytku, takže při troše opatrnosti lze tento parametr měnit na pódiu i špičkou nohy.

Phaser PHMini představuje vintage modulaci s měkkým hřejivým projevem a tlačítkový spínač na pravém boku šasi nabízí dva režimy Stage 4 / Stage 6 lišící se intenzitou modulační vlny. K dispozici jsou zvuky počínaje jemnou texturou až po masivní saturovaný sound, trojice ovladačů zajišťuje standardní funkce Depth, Feedback a Speed.

Oba pedály mají striktně analogovou signálovou cestu, footswitch je zapojen v režimu true bypass s krátkými vodiči pro dosažení maximálně věrného přenosu originálního audio signálu při vypnutém obvodu a o důrazu kladeném na mechanickou i zvukovou stránku svědčí fakt, že efekty jsou vyráběny v japonských dílnách.

Booster Ibanez BTMini i phaser PHMini o rozměrech 51 x 93 x 56 mm a hmotností cca 280 g zabírají minimum prostoru v pedalboardu a vzhledem k velikosti šasi jsou napájeny výhradně 9V adapterem. Oficiální cena pedálů se na mají na evropském trhu pohybovat okolo 100 eur za booster a cca 120 eur za phaser.

Tagy Ibanez Ibanez BTMini Ibanez PHMini

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY