Přejít k hlavnímu obsahu
Anthony Vincent, zdroj: YouTube
Anthony Vincent, zdroj: YouTube
Leon - Pá, 17.05.2019 - 12:00

Bohemian Rhapsody ve 42 verzích

Queenovský opus Bohemian Rhapsody z alba A Night at the Opera (1975) se za více než čtyři desetiletí dočkal nespočetné řady cover verzí, jejichž autoři se snažili tento hit britského kvarteta pojmout po svém. Pro většinu kapel byl samozřejmě prubířským kamenem především výkon zpěváka Freddiho Mercuryho, což ovšem v žádném případě neplatí o youtuberovi a multiinstrumentalistovi Anthonym Vincentovi.

Mimořádně talentovaný muzikant před časem umístil na portál video, kde s přehledem demonstruje vokální linku a hudební doprovod Bohemian Rhapsody ve 42 verzích. Poslechnout si můžete, jak by tato skladba mohla znít v podání Davida Bowieho, Franka Sinatry, Ozzyho Osbourna, Janis Joplin, Johnnyho Cashe, Michaela Jacksona, Elvise Presleyho, Arethy Franklin, Jimiho Hendrixe, Prince nebo frontmanů kapel System Of A Down, Nirvana, Death, The Clash, Muse atd.

Tagy Queen Bohemian Rhapsody
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY