Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 30.08.2017 - 00:01

Bluetooth systémy Fender Newport a Monterey

Fender se rozhodl vkročit do populárního segmentu malých stylových audio systémů dvojicí stereo modelů Newport a Monterey s designem vintage komb řady Silverface. Verze, jejichž názvy odkazují na legendární kalifornské hudební festivaly, jsou vybaveny technologií Bluetooth a liší se především výkonem, rozměry a také rozsahem konektivity.

Horní panely obou modelů disponují potenciometrem hlasitosti a dvoupásmovými korekcemi, páčkovým On/Off spínačem a tlačítkem pro párování s externím zařízením. Bezdrátové Bluetooth s podporou kodeků aptX, SBC a AAC má dosah více než 10 m a nechybí praktická funkce Talk, která díky obvodu s integrovaným mikrofonem zajistí v případě přehrávání hudby z mobilního telefonu čistotu telefonního hovoru.

Menší varianta Newport s plastovým šasi a výkonem 30 W je osazena dvojicí středobasových měničů a společným výškovým tweeterem, hardwarová konektivita sestává z minijackového mono/stereo vstupu Aux In, USB portu jenž je schopen dodávat energii dalším zařízením a zdířky adapteru. V lehce přenosném Newportu najdeme i dobíjitelné Li-ion články s výdrží až 12 hodin nepřetržitého provozu.

Luxusněji pojatá verze Monterey s překližkovou skříní potaženou koženkou má výkon 120 W, přenos zvuku mají na starost dva širokopásmové reproduktory doplněné výškovými hornami a třípolohový přepínač nabízí volbu připojení pomocí Bluetooth, minijacku nebo dvojice RCA konektorů umístěných na zadní straně.

Monterey má vlastní výstupní transformátor, takže odpadá nutnost použití adapteru - síťová šňůra i RCA kabel jsou součástí balení. Stylové systémy Fender Newport a Monterey by se v těchto dnech už měly začít objevovat na evropském trhu za ceny pohybující se okolo 200 (Newport) respektive cca 330 eur v případě modelu Monterey.

Tagy Fender Fender Newport Fender Monterey
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY