Přejít k hlavnímu obsahu
Readymade Backsliders | Foto: Blues Alive
Readymade Backsliders | Foto: Blues Alive
redakce -

Blues Aperitiv: ve finále jsou Back To Roots, Readymade Backsliders i Cold Licks

Celkem sedm talentovaných kapel z Polska, Slovenska a České republiky se dostalo na základě výběru odborné poroty do finále soutěže Blues Aperitiv, které proběhne ve formě koncertu 15. dubna v Domě kultury v Šumperku. Naživo se tak nejen pětičlenné porotě, která vybírala ze 32 přihlášených, ale i veřejnosti představí české trio kapel Back To Roots, Cold Licks a Readymade Backsliders, s nimž budou soupeřit Amiya a Dark Leaves z Polska a dvojice slovenských kapel Her Memories a Kiero Grande. Z tohoto finálového večera postoupí na Blues Alive 2023, které se letos koná od 16. do 18. listopadu, dva vítězové. Šanci podívat se na festival získá rovněž ten účinkující, který dostane nejvíce hlasů od publika.

Jako každoročně mezi přihlášenými převládali Češi, Slováci a Poláci. „Letos ovšem mezi těmi, kdo měli zájem probojovat se do finále, byli také Angličané, Belgičané, Rumuni a Maďaři. To znamená, že povědomí o Blues Aperitivu potěšitelně narůstá,” podotýká předseda poroty a náš redakční kolega Ondřej Bezr. „Hlavním lákadlem pro diváky je to, že koncertní nasazení dodává vystoupení vybraných finalistů velmi výrazný pozitivní rozměr,” dodává. Stylově mezi kapelami převládají nejrůznější modifikace blues rocku, naopak ubývá ortodoxních snah o repliky klasických amerických vzorů, a roku v ruce s tím potěšitelně nabývá vrchu vlastní autorská tvorba nad přebíráním bluesových standardů.

Historicky vůbec poprvé zasedne porota finále Blues Aperitivu v pětičlenném složení. Předsedou bude jako vždy dramaturg festivalu Ondřej Bezr, spolu s ním budou hodnotit kapely hudební publicista a rozhlasový redaktor Milan Tesař, vydavatel hudebního magazínu Headliner Dany Stejskal, hudebník, člen slovenské skupiny Longital Daniel Salontay a velmi zvláštním hostem festivalu, který v porotě zasedne, bude italský bluesový odborník a prezident European Blues Union Davide Grandi.

Hudební soutěž Blues Aperitiv pro nové bluesové a z blues ve své tvorbě vycházející talenty pořádá mezinárodní festival Blues Alive v Šumperku ve spolupráci s Českou bluesovou unií. Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu.

Hlavními hvězdami listopadového Blues Alive 2023 jsou například Tommy Castro v čele kapely The Painkillers, Alvin Youngblood Hart, Bernard Allison, Jimmy Carpenter a další.

Amiya | Foto: Blues Alive Her Memories | Foto: Blues Alive Kiero Grande | Foto: Blues Alive Dark Leaves | Foto: Blues Alive Back to Roots | Foto: Blues Alive Cold Licks | Foto: Blues Alive
Tagy Blues Aperitiv Blues Alive

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY