Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Blackstar Dept. 10 Amped 2: vylepšená verze pedálového aparátu

Britský Blackstar kuje železo dokud je žhavé – po úspěšném modelu podlahového zesilovače Amped 1 ze série Dept. 10, uvedeném na trh v minulém roce, přichází značka s razantně přepracovanou verzí Amped 2. Druhá generace tohoto pedálového aparátu představuje oproti svému předchůdci výrazný krok vpřed, a to jak z pohledu zvukových možností či ovládání, tak i posílenou konektivitou nebo navýšeným výkonem koncové jednotky.

Stowattový zesilovač, nabízející zvuk blízký klasickým lampovým aparátům, je vybaven efektovým procesorem a Amped 2 lze připojit nejen přímo ke kabinetu ale také do vstupu druhého zesilovače. Navíc možnost snížení maximálního výkonu digitálního Class-D power ampu až na úroveň jednoho Wattu a pokročilá emulace boxů navázaná na čtyřkanálové USB-C audio rozhraní s nízkou latencí zajistí bezproblémovou funkčnost při nahrávání i domácím cvičení.

Panel je rozdělen do pěti základních sekcí: za vstupním obvodem je umístěn Drive s potenciometry fainu, clony, hlasitosti a spínačem Boost / Drive / Fuzz, následuje jednotka Amplifier osazená masterem, gainem, třípásmovými korekcemi a switchem pro výběr trojice zvukových modů USA / UK / Classic, pokrývajících zesilovače s různým charakterem.

Efektová sekce zahrnuje blok Modulation (Time, Depth, Level) obsahující chorus, flanger, phaser a tremolo, položka Delay (Time, Feedback, Level) disponuje dozvuky typu Linear, Analog či Shimmer a sekce Reverb (Time, Level) s funkcí Freeze je vybavena mody Room, Spring a Plate.

Kromě malého OLED displeje a pěti footswitchů sloužících k aktivaci jednotlivých bloků, nastavení tap tempa a zapnutí ladičky, zde najdeme také další dva páčkové přepínače přidružené k jednotce Power Amp, kdy první z nich určuje max. výkon v krocích 1, 20, 100 W, a druhý volí mezi voicingy koncových lamp (EL84, EL34, 6L6), které podobně jako u modelu Amped 1 navyšují zvukovou všestrannost novější verze.

Zadní panel šasi z masivního hliníkového plechu je vyhrazen pro nástrojový vstup doplněný jeho paralelním výstupem, send / return efektové smyčky s volbou citlivosti (+4 / -10 dB), dvojici repro výstupů s impedancemi 8 / 16 ohmů, minijackovým zdířkám MIDI In / Out, a linkové sekci s emulačním obvodem Cab Rig, zahrnující port USB-C, jackový i XLR výstup, přepínač tří režimů a vlastní potenciometr hlasitosti.

Praktickou vychytávkou je dvojice barelových konektorů 9V 500 mA pro napájení externích efektů. Vzhledem k tomu, že Amped 2 má integrovaný síťový transformátor 100 – 240 V 50/60 Hz, tak odpadá nutnost použití hlavního i efektového adapteru, což stejně jako kompatibilitu s firemním editačním softwarem Architect uvítají všichni uživatelé tohoto flexibilně koncipovaného modelu. Blackstar Dept. 10 Amped 2 o rozměrech 288 x 80 x 149 mm a hmotnosti cca 2 kg je v ČR dostupný za cenu atakující hranici 15100 Kč.

Tagy blackstar Blackstar Dept. 10 Amped 2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY