Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 17.06.2017 - 00:01

Bicí MIDI pad DrémTrigger

Bicí pady jsou v dnešní době už téměř samozřejmou součástí souprav mnoha hráčů, kteří ovšem musí k jejich fungování vlastnit také další zařízení pro samotnou tvorbu a zpracování audio signálu. Se zajímavým nápadem, jenž by měl bubeníkům usnadnit život, přichází návrhář John Fifelski stojicí za vývojem prototypu nového padu s označením DrémTrigger.

Na rozdíl od klasických triggerů je novinka schopna fungovat jako zcela samostatné zařízení, čímž odpadá nutnost pořízení dalších periferií (softwarové aplikace, sekvencery, rackové multiefekty atd.). Malá krabička s dvojicí pryžových padů, využívajících k detekci úderu laser, disponuje vlastním zvukovým modulem se 4GB pamětí a USB konektorem pro uložení externích vzorků a loopů, latence se pohybuje okolo 3.0 ms a baterie udrží přístroj v chodu po dobu až 8 hodin.

Díky integrovanému MIDI rozhraní lze pad samozřejmě použít i jako regulérní MIDI kontroler. Finální produkční verze DrémTriggeru by se měla na trhu objevit v druhé polovině roku.

Tagy midi DrémTrigger
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY