Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Bicí kity Tama Superstar Classic

Tama Superstar Classic představuje novou a v této kategorii poměrně cenově přívětivou edici bicích kitů, které se svou kvalitou zvuku i zpracování příliš neliší od dražších nástrojů. Výrobci se cenovou hladinu této edice podařilo snížit především zjednodušením konstrukce vycházející z konceptu vintage souprav a také použitím inovovaného hardwaru řady Classic s designem odkazujícím na modely z 60. a 70. let.

Pětimístný celojavorový kit CL52KRS tvoří v základu basový buben o rozměrech 22 x 16 palců se stěnami o síle 7 mm lepenými z 8 vrstev výběrového javoru, dvojice tomů 10 x 7 a 12 x 8 palců, floor tomu s rozměry 16 x 14 palců a snare bubínku 14 x 6.5 palce, které disponují 5 mm skelety z 6 vrstev.

V nabídce se objeví i další verze s o značením CL50RS s rozdílnými rozměry: basový buben 20 x 16 palců, tomy 10 x 7 a 12 x 8 palců , floor tom 14 x 14 palců a snare 14 x 5 palců. K těmto setům lze pořídit i další korpusy tvořené dvěma tomy 8 x 6 a 13 x 9 palců a floor tomy 14 x 12 nebo 18 x 16 palců.

Jednotlivé bubny jsou osazeny třikrát ohýbanými ráfky, mušlemi Low-Mass Single, pro uchycení byl využit systém Star-Mount zvyšující rezonanci, sady jsou obuty firemními blánami PowerCraft II a ke kitům je dodáván držák tomů MTH600.

Bicí kity Tama Superstar Classic budou dostupné v transparentním úpravách Blue Lacquer Burst, Coffee Fade a Tangerine Lacquer Burst, cena modelu s 22 palcovým basovým bubnem se má na evropském trhu pohybovat okolo 800 eur a první kousky by se měly v distribuci objevit pravděpodobně koncem února.

Tagy tama Tama Superstar Classic

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY