Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 29.05.2017 - 00:01

Bicí kit DW Collector's Sapphire 45th Anniversary

Divize Custom Shop renomované kalifornské společnosti Drum Workshop se rozhodla letošní 45. výročí značky připomenout limitovanou sérií bicího kitu DW Collector's Sapphire 45th Anniversary inspirovanou legendárním výrobcem houslí Antoniem Stradivarim. Sety patřící do nejvyšší sběratelské edice budou vyrobeny v omezeném počtu 145 kusů a kromě toho by se měly na trhu objevit i speciální modely snare XLV s hardwarem potaženým vrstvou 24karátového zlata.

Ke stavbě korpusů byla stylově vybrána norská odrůda smrku rostoucího v severoitalském údolí Fiemme, kterou Stradivari používal i při výrobě svých nástrojů a základna těla je doplněna pláty výběrového evropského javoru napuštěnými speciálním lakem. Každý buben je navíc po centrálním obvodu zdoben vloženým proužkem dřeva s laserem vytvořenou grafikou v podobě F klíčů a nápisů DW a XLV.

Výroční šestimístný kit označovaný také jako Exotic Stradivarius se skládá z dvojice 8" x 10" a 9" x 12" tomů, 12" x 14" a 14" x 16" floor tomů, basového bubnu typu Virgin (bez otvoru pro uchycení tomů) s rozměry 18" x 22" a 6.5" x 14" snaru s ráfky True Hoops plus dvou držáků tomů DW SM991.

Ladicí systém True-Pitch 50 disponuje velkým počtem jemných závitů pro plynulé a detailní naladění, patentované uchycení S.T.M. umožňuje tomům maximální rezonanci bez snížení délky sustainu a snare je osazen magnetickou mechanikou M.A.G s třípolohovým nastavením. Jednotlivé bubny jsou obuty blánami REMO a kovové komponenty mají saténovou niklovou úpravu.

DW Collector's Sapphire 45th Anniversary představuje luxusní bicí kit vyráběný ze špičkových materiálů zkušenými mistry z kalifornské centrály firmy a tomu odpovídá i cena této unikátní edice, která se bude na evropském trhu pohybovat okolo 10 000 eur. Set má být dostupný v elegantním dvoutónovém laku Natural to Candy Black Burst Fade.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY