Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 10.12.2016 - 00:01

Bezdrátové Bluetooth MIDI kontrolery Akai ze série L

Japonský Akai rozšiřuje řadu MIDI kontrolerů ze série L o bezdrátové Bluetooth modely LPK25 Wireless a LPD8 Wireless. Obě stanice jsou schopny pracovat s jakýmkoliv hudebním softwarem nebo DAW a jsou kompatibilní se zařízeními na platformách Mac, Windows a také iOS, takže pokud vlastníte notebook, iPhone nebo iPad, tak můžete skládat muziku téměř kdekoliv.

Stejně jako klasická verze LPD8 je i varianta Wireless vybavena osmi multifunkčními podsvícenými pady s citlivostí na dynamiku úhozu umožňujícími editaci partů a vysílání MIDI informací. Stejným počtem Q-Link potenciometrů s vyváženým chodem lze ovládat v podstatě jakýkoliv parametr.

V pravé části najdeme tlačítko Full Level nastavující hlasitost padů, DJ ocení funkci Note Repeat, pomocí NR Confing dolaďujeme parametry Swing a Time Division, samozřejmostí je Tap Tempo a k dispozici jsou čtyři programovatelné banky. LPD8 Wireless je napájen pomocí USB nebo tří tužkových AA baterií a nevyžaduje instalaci žádný ovladačů, prostě kontroler připojíte k počítači nebo telefonu se softwarem a můžete začít hrát.

Kompaktní Akai LPK25 Wireless má 25 dynamicky citlivých kláves, je vybaven Arpeggiatorem, tlačítky pro posun oktáv, tap tempem a jackovým vstupem pro sustain pedal. Podobně jako u LPD8 lze presety ukládat do čtyř bank a napájení obstarává USB nebo tužkové baterie, u kterých udává výrobce výdrž až 12 hodin nepřetržitého provozu.

Bezdrátové programovatelné Bluetooth MIDI kontrolery Akai LPK25 Wireless a LPD8 Wireless s intuitivním ovládáním a pokročilými funkcemi nabízejí pohodlné a mobilní řešení při práci s virtuálními nástroji a to za velmi příznivé ceny, které se mají pohybovat pod hranicí 80 Euro včetně editačního softwaru pro Mac a PC. V Evropě se novinky představí pravděpodobně v průběhu prosince.

Tagy AKAI midi
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY