Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Benzinem načichlá show Rammstein z Paříže

Koncertní film Rammstein: Paris už brzy naplno zahoří v českých kinech. Legendární megalomanské vystoupení konané před pěti lety v pařížské aréně Bercy režijně zpracoval švédský hudebník a režisér videoklipů Jonas Åkerlund. Tento nositel tří Grammy a spolupracovník Rolling Stones, U2, Madonny, Paula McCartneyho či Metallicy na jeho tvorbě strávil více než rok. Výsledkem je podle všeho unikátní hostina pro smysly, kterou v šesti desítkách kin můžete 23. března zažít na vlastní kůži.

Jedná se o kandidáta na nejlepší koncertní film všech dob? Dost možná. „Je to, jako kdybyste chtěli natočit ohňostroj. Snažíte se zprostředkovat energii, která na místě vládne a využít jakýchkoli triků, aby zážitek následně zapůsobil na diváky stejně jako na návštěvníky koncertu,” říká Jonas Åkerlund.

Natáčelo se dva večery v Bercy Aréně v Paříži na 30 kamer, což filmařům umožnilo filmovat z 60 různých úhlů. To samo o sobě dalo dohromady velkou spoustu materiálu. „Show trvá dvě hodiny a dvacet minut a já ji stříhám se stejnou precizností, jako bych stříhal tříminutový hudební klip,” dodává Åkerlund, který se proslavil suž v roce 1997 ostrým videem ke skladbě Smack My Bitch Up od Prodigy a mezi další jeho diskutovaná díla patří kontroverzní pornografický klip k písni Pussy Rammsteinů nebo videoklip k singlu Telephone Lady Gaga.

Projekce je 23. března jednorázová, seznam kin a další informace najdete zde.

Tagy Rammstein hudební film

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY