Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 15.03.2018 - 00:01

Basy Schecter z edice Apocalypse

Společnost Schecter Guitar Research uvádí na trh baskytary z nové série Apocalypse, kterou tvoří čtyřstrunná verze C-4, varianta s prodlouženou menzurou C-4 EX a pětistrunný model C-5. Nástroje z výběrových materiálů jsou osazeny špičkovými snímači z produkce Schecter Custom Shopu a povrchová úprava 'open pore' pozitivně ovlivňuje rezonanci a sustain.

Pro stavbu korpusu byl použit bahenní jasan, lepený krk se subtilnějším profilem Thin-C a ergonomicky tvarovaným spojem, umožňujícím pohodlný přístup k vyšším polohám, je složen ze tří kusů javoru a dvou plátů padauku a k mechanické stabilitě přispívá také výztuha z karbonových vláken.

Ebenový hmatník s plochým radiusem (406 mm) je osazen 24 pražci X-jumbo z nerezavějící oceli, na oktávových pozicích najdeme trojúhelníkové intarzie z pravé perleti, boční polohové značky jsou luminiscenční a ve tmě tak usnadňují orientaci na hmatníku a nultý pražec Graph Tech XL Black Tusq má šířku 42 mm (C-4) respektive 45 mm (C-5). Model C-4 disponuje menzurou 34 palce a u verzí C-4 EX / C-5 byla menzura vyměřena na 35 palců.

Přenos zvuku obstarává dvojice humbuckerů Schecter USA Apocalypse J-Bucker ovládaných společnou hlasitostí, poteciometrem balance, tónovou clonou a dvěma páčkovými, třípolohovými přepínači pro volbu sériového nebo paralelního režimu a rozepínání cívek. Struny ukotvené skrz tělo procházejí masivní kobylkou Schecter Custom Hardtail a končí v ladicích strojcích Grover 144 Mini.

Basy Schecter Apocalypse v matném transparentním odstínu Rusty Grey, zvýrazňujícím typickou kresbu jasanového dřeva, budou vyráběny v jihokorejské pobočce značky a oficiální ceny pro americký trh se mají pohybovat okolo 1 150 dolarů za modely C-4 / C-4 EX a pětistrunná verze C-5 vyjde na cca 1 230 dolarů.

Tagy Schecter Schecter Apocalypse

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY