Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basy Cort B4 Plus AS RM

Společnost Cort, jejíž asijské továrny obstarávají také výrobu nástrojů jiných značek, posiluje nabídku svých baskytar o novou edici B4 Plus AS RM. Čtyřstrunné modely patřící do série Artisan jsou postaveny z kvalitních materiálů a využívají špičkové komponenty z produkce značek Markbass, Bartolini a Hipshot.

Písmena RM v názvu edice odkazují na hmatníky vyrobené z tzv. pečeného javoru (roasted maple) – tato tepelná úprava dodává materiálu vyšší mechanickou odolnost a má pozitivní vliv také na stabilitu ladění. Hmatník osazený 24 jumbo pražci a polohovými značkami z abalonu je lepen na krk složený ze tří kusů exotického dřeva panga panga proloženého dvěma ořechovými pláty.

Pro stavbu korpusu byl vybrán bahenní jasan poskytující tónu masivní basy a jasné, precizně konturované výšky. Tělo má povrchovou úpravu Open Pore, která dřevu umožňuje přirozeně dozrávat a maximalizuje i jeho rezonanční vlastnosti. Menzura byla vypočtena na klasických 34 palců.

Nástroje jsou osazeny dvojicí humbuckerů Bartolini MK-1 (typ soapbar) doplněných vypínatelnou aktivní elektronikou Markbass MB-1 s třípásmovými korekcemi, celkovou hlasitostí, balancí pro nastavení signálového poměru obou snímačů a páčkovým switchem. Okruh je napájen 9V baterií uloženou v plastovém pouzdře na zadní straně těla.

Hardware v černé povrchové úpravě sestává z bytelné kobylky EB12(4), odlehčených ladicích strojků Hipshot Ultralite a nástroje jsou z továrny seřízeny na struny D'Addario YB EXL165. Baskytary Cort B4 Plus AS RM jsou dostupné v transparentních barevných lacích Open Pore Aqua Blue, Burgundy Red nebo Trans Black, oficiální ceny se na českém trhu pohybují okolo 13 500 Kč a k dispozici jsou také pětistrunné varianty Cort B5 Plus AS RM s cenovkou cca 14 000 Kč.

Tagy Cort Cort B4 Plus AS RM

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY