Přejít k hlavnímu obsahu
Midilooper od Bastl Instruments
Midilooper od Bastl Instruments
Honza Plíhal -

Bastl Instruments představují Midilooper

Brněnští inovátoři z Bastl Instruments přicházejí s looperem, který namísto audia umožňuje rychlé vytváření smyček z midi signálu. Najednou lze pracovat se třemi signálovými cestami a vše je navrženo s ohledem na živé hraní. Midilooper tak nabízí řadu funkcí pro oživení vašeho setu a přinese zcela nový pohled na vše, co už máte doma.

K dispozici jsou tři nezávislé signálové cesty (každé lze přiřadit samostatný midi kanál), takže Midilooper lze použít až pro tři nástroje současně. Každou signálovou cestu můžete nezávisle nahrát, přehrát, ztlumit nebo vymazat.

Na každou smyčku je možné vrstvit další noty a nechybí ani transpozice nebo oktávová transpozice. Na palubě jsou i pokročilé funkce jako kvantizace, nastavení dynamiky nebo její náhodné variace (pro „polidštění“ smyčky). U každé smyčky lze také upravit délku, případně jí dvakrát zrychlit nebo zpomalit.

Kromě midi synchronizace lze použít i analogový clock a s modulárními systémy komunikuje Midilooper pomocí CV vstupu (transpozice, dynamika, re-trigger). Jistě ho tak pohodlně integrujete do studia i jakéhokoliv live set-upu.

A nejlepší zpráva nakonec: V Noise Kitchen už ho mají, k dalším dealerům už míří.

Tagy Bastl Instruments Midilooper

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Honza Plíhal
Rozhovory přepisuju hrozně dlouho.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY