Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 12.04.2019 - 00:01

Basový zesilovač Fender Rumble 800 HD

Basová hlava Fender Rumble 500 dostává následovníka v podobě inovovaného modelu zesilovače Rumble 800 HD, který s předchozí verzí sice sdílí zapojení preampu, ale disponuje silnějším koncovým stupněm o výkonu 800 W, bytelnějším luxusněji působícím šasi se zakulacenými hranami, konektory Speakon, rozšířenou možností volby impedancí boxů nebo funkcí Pre/Post EQ u linkového výstupu.

Předzesilovač disponuje dvojicí kanálů se společnými čtyřpásmovými korekcemi (basy, 2 x středy, výšky), čistá větev je ovládána knoflíkem gainu a okruh zkresleného kanálu se switchem Overdrive je vybaven potenciometry Drive a Level. Zvuk lze navíc upravovat tlačítky s trojicí voicingových modů, které lze samozřejmě vzájemně kombinovat – Bright dodává tónu jasnější témbr, Contour upozadí projekci středových pásem a režim Vintage přináší emulaci klasického soundu starších lampových aparátů.

Koncová jednotka Class D s ovladačem Master, jejíž zapojení a konstrukce z velké části přispěly k zachování kompaktnosti a velmi nízké hmotnosti aparátu (cca 2.6 kg), poskytuje maximální výkon 800 W při impedanci 4 ohmy a po zapojení osmiohmového boxu dostaneme výkon 400W.

Na zadní straně má své místo síťový vypínač, dva paralelní výstupní Speakony doplněné tahovým přepínačem impedancí 2/4/8 ohmů, nechybí send/return sériové efektové smyčky, zdířka footswitche pro aktivaci zkreslení, minijackový sluchátkový konektor, stereo Aux In pro připojení externího audio zdroje a symetrický XLR linkový výstup (pre-Master) s odepínáním uzemnění a tlačítkem Pre/Post EQ.

Fender Rumble 800 HD o rozměrech 34.3 x 19 x 7 cm je v případě použití boxů z identické firemní série vybaven praktickou vychytávkou v podobě patentovaného systému, jenž pomocí magnetů bezpečně drží zesilovač na horní desce kabinetu. Cena aparátu, vycházejícího z úspěšného modelu Rumble 500 HD (viz video) se v českých obchodech pohybuje pod hranicí 16 800 Kč včetně footswitche a polstrovaného převozního pouzdra.

Tagy Fender Fender Rumble 800 HD

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY