Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basový preamp/multiefekt Zoom B2 Four

Po kytarových pedálových procesorech G2 Four a G2X Four oznámila Zoom příchod basového modelu s označením B2 Four, vybaveným emulacemi různých typů zesilovačů, efektovou jednotkou, DI sekcí a dalšími funkcemi. Koncepce této finančně přívětivé verze je odvozena z firemní vlajkové lodi B6 a disponuje nejnovější technologií vícevrstvého IR modelingu, který posouvá autentičnost reprodukce zvuku hardwarových předloh o další stupínek výš.

Předzesilovač nabízí celkem jedenáct preampů klasických basových aparátů a stejný počet amp/cabinet modulů, využívajících zmíněnou technologii Multi-Layer IR k zachycení impulzních vzorků při třech různých úrovních hlasitosti, přičemž výsledné vrstvy se automaticky aktivují na základě hlasitosti hry připojeného nástroje.

Analogový vstupní okruh je optimalizován pro nízkofrekvenční signál a jeden z footswitchů volí mezi šesti typy DI modelů (3x Tube, 3x Solid state). Kromě čtyř hlavních nášlapných spínačů pro výběr presetů, ovládání 60sekundového looperu, bypass nebo aktivaci ladičky, najdeme na panelu také segment vyhrazený čtyřem navigačním obdélníkovým tlačítkům s centrálním footswitchem, sloužících pro nožní ovládání dalších funkcí.

Efektová sekce obsahuje 104 položek, banka pojme tři stovky presetů, v jednom řetězci lze zapojit až pět efektů současně a nechybí ani rytmický modul s 68 patterny. Použity byly 24bitové převodníky, processing je 32bitový a vstupní impedance je prostřednictvím tlačítka nastavitelná v krocích 1 nebo 10 MOhm.

Vedle nástrojového vstupu a dvou audio výstupů je možno využít symetrický linkový XLR výstup s odepínáním uzemnění, minijackový Aux In, zdířku pro externí expression pedál a samozžejmě i port USB-C nebo sluchátkový konektor, které jsou umístěny na levém boku. Napájení zajišťuje DC 9V adapter (500 mA) nebo USB 2.0 port, jenž je napojen na integrovanou zvukovou kartu 2x2.

Díky neustále se rozšiřující knihovně patchů a efektů mohou baskytaristé dále rozšiřovat svůj zvuk pomocí aplikace Handy Guitar Lab for B2 FOUR (prozatím pouze iOS). Basový preamp/multiefekt Zoom B2 Four s šasi z odolného plastu o rozměrech 146 x 249 x 72 mm a hmotnosti cca 900 g je na evropském trhu dostupný za cenu pohybující se těsně pod hranicí 270 eur.

Tagy Zoom Zoom B2 Four

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY