Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 09.02.2020 - 00:01

Basový preamp DB925 a nové snímače od Aguilaru

Americký Aguilar představil na hudebním veletrhu NAMM nový typ basového pedálového předzesilovače DB925 a do portfolia firmy přibyla i dvojice snímačů AG 4P-51 a DCB-M. Kromě toho se na výstavě značka prezentovala také limitovanou edicí basových boxů a výroční sérií efektů Silver Anniversary.

Kompaktní a jednoduše ovladatelný basový preamp DB925 konstrukčně vychází z dnes už nevyráběné verze DB924 a je vybaven obvodem postaveným na FET tranzistorech. Pečlivě kalibrovaný dvoupásmový ekvalizer basů (40 Hz) a výšek (4 kHz) se zdvihem +-18 dB doplňuje footswitch zapojený v tzv. gig-saver režimu, umožňujícím průchod signálu i při vybité baterii.

Single coil AG 4P-51 ctí zvukový charakter snímačů, jimiž byly osazovány baskytary Fender Precision 1951, čemuž odpovídá i kalibrace pro střední polohu. Snímač využívá magnet Alnico V, který společně s vinutím dodává tomuto modelu velmi čistý a frekvenčně vyvážený přednes.

Do ranku moderních humbuckerů typu Music Man se řadí snímače DCB-M pro čtyř nebo pětistrunné baskytary. Oba humbuckery s duálními keramickými magnety a silnějším výstupem bezproblémově fungují jak v pasivním modu, tak i v kombinaci s aktivním předzesilovačem. Pro případný upgrade nástroje jsou přesné rozměry (v palcích) uvedeny webu výrobce.

Efektová edice Silver Anniversary nyní nabízí modely Filter Twin, TLC Compressor, Agro, Chorusaurus, Grape Phaser, Octamizer, Fuzzistor a Tone Hammer v jednotném stříbrném provedení. Stylovou proměnou prošla i limitovaná kolekce kabinetů SL 112, SL 210, SL 115, SL 212 a SL 410x, které budou nabízeny v barevné úpravě Royal Purple.

Oficiální cena preampu Aguilar DB925 byla nastavena cca 150 dolarů, singlový snímač AG 4P-51 vyjde na cca 80 dolarů a zvukově agresivnější humbuckery DCB-M4/DCB-M5 lze pořídit za cca 150 respektive 170 dolarů. Speciální série boxů či efektů by se neměly cenově příliš lišit od standardních řad.

Tagy Aguilar Aguilar DB925 Aguilar AG 4P-51 Aguilar DCB-M
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY