Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basový preamp Ashdown CTM Valve Pre

Společnost Ashdown Angineering se letos rozhodla vyjít vstříc basistům, kteří výrobce žádali, aby do své nabídky zařadil samostatný preamp z oblíbeného zesilovače CTM Little Stubby. Výsledkem je rackový preamp s označením CTM Valve Pre v kompaktním formátu 1U, osazený elektronkami  ECC81, ECC82 a ECC83, poskytující skvělý základ zvukového řetězce jak pro pódiové tak i studiové využití s možností přímého nahrávání do DAW.

Předzesilovač s typickým VU meterem disponuje třípásmovými korekcemi, hlasitostí, potenciometrem Drive a také unikátním parametrem Feedback, umožňujícím rychle dosáhnout moderního i klasického celolampového soundu. Na preampu lze navíc velmi snadno najít tzv. „sweet spot“ gainu, což je v daném případě pozice, kde vzniká hřejivé, plné a muzikální zkreslení bez přehnané komprimace či nedostatečné čitelnosti tónu.

Funkce Feedback v kombinaci s pečlivě kalibrovaným ekvalizerem je tak schopna poskytnout téměř neomezenou paletu zvukových barev a přidání dalších rejstříků včetně modulací, delayů apod. zajišťují konektory send / return sériově zapojené efektové smyčky, které jsou společně se sluchátkovým výstupem a přepínačem vstupní citlivosti umístěny na čelním panelu.

Pro už zmíněné přímé nahrávání do DAW slouží port USB-C s přepínačem Rec/Play, a použitý kodek TI PCM2912, vybraný pro své nízké THD (celkové harmonické zkreslení), SNR (odstup signálu od šumu) a dynamický rozsah vhodný pro reprodukci basových frekvencí, umožňuje pracovat s audio signálem v rozlišení 16-bit/48 kHz.

Na zadní straně najdeme síťový konektor, hlavní kloubový spínač a dva symetrické XLR DI výstupy Pre / Post EQ, takže výsledný signál lze současně poslat na různá místa. Celolampový basový předzesilovač CTM Valve Pre od Ashdown  Engineering je na americkém trhu dostupný za cca 620 dolarů.

Dan Gooday, ředitel společnosti Ashdown, k novince říká: „Situace se pro baskytaristy rychle mění, a proto jsme nový CTM Valve Pre vybavili funkcemi, které zvládnou širokou škálu aplikací. Co však zůstává neměnné, je potřeba kvalitního základního tónu, a právě o tom je tento skvělý předzesilovač.“

Tagy Ashdown Ashdown CTM Valve Pre

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY