Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 24.04.2018 - 00:01

Basový plug-in Darkglass Ultra Series

Pro basisty, kteří si oblíbili zvuk finských krabiček firmy Darkglass Electronics, připravila značka svůj první plug-in nesoucí označení Ultra Series. Software inzerovaný pod slibným sloganem „algorithmically perfect“ je výsledkem spolupráce se společností Neural DSP a přináší emulaci známých pedálů Darkglass Microtubes B7K Ultra a Microtubes Vintage Ultra.

Pro dosažení maximálně věrného zvuku plug-inu využili vývojáři z Neural DSP špičkovou firemní technologii, detailně emulující chování a vlastnosti jednotlivých obvodů osazených mnohdy speciálními a na zakázku vyráběnými součástkami, což mělo zásadní vliv na přirozenou interakci mezi těmito okruhy a z toho plynoucí kvalitu výsledného charakteru zvuku.

Obě virtuální verze preamp/distortionů disponují stejnými ovladači jako jejich hardwarové předlohy a navíc přidávají několik dalších funkcí. Nové je nastavení vstupní a výstupní citlivosti signálu s postranními ukazateli míry gainu informujícími o případném přebuzení a praktickou vychytávku představuje switch Link / Unlink EQ, který kromě pevně nastaveného ekvalizeru pro čistý i zkreslený zvuk umožňuje použití nezávislého korekčního modu pro každý kanál.

Přibyla také konektivní funkce Stereo Signal Processing, která na rozdíl od klasických mono krabiček nabízí zpracování vstupního stereo signálu a umožňuje tak experimentování s netradičními basovými zvuky nebo připojení synthu a dalších nástrojů se stereo výstupy.

Přepínač Quality, nastavující kvalitativní úroveň zpracování signálu na základě oversamplingu, šetří výkon procesoru počítače a switch VDU / B7K volí mezi emulacemi s vlastní konfigurací a zároveň zachovává hodnoty globálních parametrů Quality, Input, Output, Stereo, EQ a Resize, měnícím velikost zobrazeného okna. Plug-in Darkglass Ultra Series je možno stáhnout z webu Neural DSP za cenu 99 eur.

Tagy Darkglass Darkglass Ultra Series
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY