Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basový distortion Genzler Crash Box 4

Po overdrivu 4 On The Floor a ekvalizeru re/Q představila značka Genzler Amplification třetí pedál v podobě basového analogového distortionu Crash Box 4, vyvíjeného ve spolupráci s Andym Fieldem, bývalým inženýrem společnosti Genz Benz. Novinka zvukově navazuje tam, kde končí firemní drive 4 On The Floor – zatímco 4-OTF produkuje decentnější hladké zkreslení, verze CB-4 nabízí agresivnější charakter s dlouhým sustainem a vyšší saturací, takže na své si přijdou i basisté hrající razantnější žánry.

Hlavní panel hliníkového šasi nese potenciometry gainu, hlasitosti zkreslení a hlasitosti čistého signálu pro plynulé nastavení poměru obou větví, ovladače high-pass (30 až 200 Hz) a low-pass filtrace (1 až 14 kHz), posuvný přepínač citlivosti obvodu a také čtyřpolohový rotační switch s následujícími „Gear“ režimy:

1st Gear – zvuk s charakterem mírně nakresleného kanálu lampového zesilovače (včetně přirozených harmonických složek) s trochou komprese.

2nd Gear – emuluje silněji přebuzený tón lampového zesilovače s větším množstvím lichých harmonických, silnější kompresí a výraznějšími basy i výškami.

3rd Gear – organičtější zkreslení s vyšším obsahem harmonických lichého řádu a také větší kompresí a sustainem. Při razantnější hře se tyto vlastností ještě zvýrazní.

4th Gear – nejagresivnější stupeň heavy distortionu, tvořeného symetrickým zkreslením ve stylu převážně lichých harmonických řádů. Vhodné především do extrémnějších hudebních žánrů.

Basový distortion Genzler Crash Box 4 o rozměrech 12.7 x 10.4 x 5.9 cm, hmotnosti cca 450 gramů a maximálním proudovém odběru 40 mA je napájen DC adapterem s napěťovým rozmezím 9 – 18 V, kdy opět platí rovnice: vyšší napětí = lepší dynamika a masivnější projekce. Vstupní napěťový obvod je navíc schopen automaticky detekovat polaritu připojeného zdroje.

Distortion s duální signálovou cestou napomáhající k zachování stále dostatečně čitelného, objemného a nosného tónu, je vybaven footswitchem s tichým chodem a díky kvalitním součástkám efekt neprodukuje přehnaný šum. Oficiální cena Crash Boxu 4 se na americkém trhu pohybuje okolo 240 dolarů.

Tagy Genzler Amplification Genzler Crash Box 4

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY