Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 01.09.2015 - 00:01

Basový box Hartke HX210 HyDrive

Dvoudesítkový box HX210 HyDrive představuje zatím nejnovější přírůstek do populární řady basových kabinetů HyDrive firmy Hartke. Jednou z hlavních předností této série jsou speciální reproduktory, jejichž konstrukce v sobě spojuje vlastnosti papírových a hliníkových membrán. Díky tomu jsou měniče schopny produkovat masivní hřejivý tón s rychlým atakem a pevnými, čitelnými spodky.

Kabinet z poctivé překližky a kovovým ochranným grillem je osazen dvojicí desetipalcových reproduktorů HyDrive 250, takže celkový výkon boxu činí 500 Wattů při impedanci 8 Ohmů. Repra disponují neodymiovými magnety, které jsou mnohem lehčí než klasické typy a váha tohoto boxu tak mohla být snížena na necelých 20 kg.

Projekci vyšších frekvencí pomáhá palcová horna s přepínáním On/Off nebo útlumem -6 dB a plná frekvenční odezva boxu se pohybuje v rozmezí 42Hz–21kHz. Kromě přepínače najdeme na zadní straně kabinetu čtveřici paralelně zapojených konektorů Speakon a jack s možností připojení dalšího boxu.

Hartke HX210 HyDrive je už dostupný i na našem trhu a jeho cena se pohybuje okolo 13 500 Kč. Pokud sháníte spolehlivý, výkonný a dobře přenosný box, tak vyzkoušejte novinku od Hartke. Výrobce nabízí v této sérii i modely HyDrive s osazením 112, 115, 410 a 810.

Zvuk zesilovačů a boxů značky Hartke si oblíbila také řada špičkových hráčů jako např. Billy Sheehan (Mr.Big, Steve Vai, Winery Dogs), Victor Wooten, Frank Bello z Anthrax, Will Lee nebo Dave Elefson (Megadeth) a většina z nich má některý z kabinetů HyDrive ve svém arzenálu.

Tagy hartke
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY