Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 10.02.2018 - 00:01

Basový Ashdown Norman Watt-Roy OriginAL Pre-Di

Britský Ashdown Engineering uvádí na trh speciální sérii podlahového preamp/DI boxu nesoucího označení Norman Watt-Roy OriginAL Pre-Di. Signovaná verze, postavená podle specifikací legendárního basisty Normana Watt-Roye, vychází z firemního elektronkového pedálu OriginAL Valve Pre-Di, jenž měl oficiální premiéru na loňském letním veletrhu NAMM.

Saturaci a výraznost integrované předzesilovací lampy 12AX7, dodávající zvuku typickou hřejivost, dynamiku a muzikální kompresi, je ovládána potenciometry Drive Gain a Drive Level a ekvalizaci obstarávají pětipásmové korekce s trojicí středních pásem (100Hz, 340Hz, 680Hz, 1.6kHz a 7kHz).

Knoflík Input slouží k nastavení vstupní citlivosti, která byla u tohoto modelu upravena s ohledem na styl hry Normanovy pravé ruky, Outputem volíme celkovou hlasitost efektu a Line Mix napojený na minijackový vstup Line In určuje hlasitost signálu z připojeného externího audio zdroje (CD, telefon, MP3 apod.).

Kromě toho zde najdeme také trojici tlačítek - Pad snižuje citlivost vstupu o - 3dB, čímž chrání okruh proti přebuzení (vhodné pro aktivní basy), Shape zařazený před sekce drivu a ekvalizeru mění charakter středů a Ground Lift odpojuje zemnění Di Outu.

Čelní strana šasi je vyhrazena pro nástrojový vstup, linkový výstup, minijacky sluchátek a Line In, symetrický XLR Di Out a hlavní audio výstup. Efekt je napájen adapterem o napětí 15 až 18 V (vyšší napětí = masivnější projekce), jehož zdířka je umístěna na levém boku krabičky. Levý nášlapný footswitch aktivuje lampový obvod a pravý spínač zamutuje signál.

Limitovaná edice elektronkového preamp/DI boxu Ashdown Norman Watt-Roy Pre-Di Pre-Di v barevném provedení Shoreline Gold (podle odstínu laku Normanova Fenderu Jazz Bass z roku 1962) představuje stejně jako klasický model OriginAL Valve Pre-Di špičku v dané kategorii a na trh by mělo dorazit pouze 50 kousků s cenovkou okolo 360 eur.

Tagy Ashdown Ashdown Norman Watt-Roy OriginAL Pre-Di

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY