Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basové zesilovače Darkglass Alpha·Omega 500 a Microtubes 500v2

Společnost Darkglass Electronics, finský specialista na basový gear, rozšířila nabídku svých kompaktních lehkých zesilovačů o modely Alpha·Omega 500 a Microtubes 500v2, vycházejících z produktové série 900. Oba aparáty sdílí identickou inovovanou koncovou Class-D jednotku o výkonu 500 W, velmi podobné jsou i dvoukanálové analogové preampy, odlišující se především typem zkreslovacích sekcí, podle kterých dostaly dané verze název, a instalovány byly nové IR impulsy kabinetů.

Citlivost preampového vstupu je možno pomocí spínače přizpůsobit pasivním či aktivním nástrojům, dynamické špičky a sustain upravuje okruh studiového VCA kompresoru, čistý kanál je opatřen ovladači Drive, Level a frekvenční průběh tónu lze detailně nastavit sedmipásmovým nízkošumovým grafickým ekvalizerem s následujícími parametry: bass boost shelving, 80 Hz, 250 Hz, 500 Hz, 1.5 kHz, 3 kHz a high mids boost 2.8kHz.

Model Alpha·Omega 500 využívá stejnojmenný zkreslovací engin s potenciometrem Mod pro výběr či mix dvou různých typů distortionu (Alpha – decentnější drive, Omega – agresivní high-gain), Blend zajišťuje plynulé nastavení poměru mezi čistou / zkreslenou větví a tlačítka Growl a Bite slouží k posílení pásem basů a presencí (2.8 kHz).

Druhá varianta Microtubes 500v2 je osazena overdrive enginem s korekčním členem Tone, Blendem a přepínači VMT / B3K, kde první neutrálnější režim zvýrazní projekci středů v návaznosti na hřejivější projev, zatímco mod B3K poskytuje průraznější sound s perkusivnějším atakem. K nově koncipované, vysoce účinné koncové sekci je v obou případech přiřazen potenciometr Master i switch Mute.

Konektivita sestává z hlavního výstupu Speakon Neutrik s minimální impedancí 2 ohmy, zdířky inteligentního footswitche, sluchátkového výstupu, sendu / returnu efektové smyčky, minijackového Aux In, tlačítka Select volícího ze tří IR vzorků kabinetu (linka + sluchátka) s umístěním Pre či Post, USB portu a symetrického XLR DI konektoru s odepínáním uzemnění. Cena moderně koncipovaných mobilních aparátů Darkglass Alpha·Omega 500 a Microtubes 500v2 se na českém trhu pohybuje shodně okolo 21000 Kč.

Tagy Darkglass Darkglass Alpha·Omega 500 Darkglass Microtubes 500v2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY