Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 09.08.2020 - 00:01

Basové cvičítko Blackstar FLY 3 Spector

Vedle standardních provedení minikomb řady FLY představil Blackstar v minulosti také limitované edice Union Jack, Pink Paisley, Misfits, Sugar Skull nebo Def Leppard. Nyní se k této speciální kolekci přidává i basová verze v podobě modelu Blackstar FLY 3 Bass Spector, který potěší především fanoušky legendárního konstruktéra Stuarta Spectora, jehož moderně koncipované baskytary se už od osmdesátých let těší zaslouženému zájmu mnoha hráčů včetně Roberta Trujilla z Metallicy, Douga Wimbishe z Living Colour či funkového démona T.M. Stevense.

Příbuznost s newyorským výrobcem je v případě dvoukanálového komba vyjádřena logem a emblémem značky Spector na čelní ochranné síťce kryjící třípalcový reproduktor napojený na tranzistorový koncový stupeň poskytující maximální výkon 3 W, což se na první pohled nemusí jevit jako ohromující hodnota, nicméně pro domácí cvičení nebo nahrávání jsou možnosti výkonové sekce zcela dostačující.

Horní panel plastového šasi nabízí ovladač gainu, optimalizovaný korekční člen kalibrovaný v pásmu 400 Hz, celkovou hlasitost a tlačítko OD aktivující zkreslený kanál. Integrován je i kompresor s volitelným parametrem Ratio a zvuk lze navíc upravovat pomocí minipotenciometru funkce Sub, jež signál obohacuje o další harmonické složky a výsledkem je tón s masivnějším basovým spektrem.

Pro připojení externího zdroje audia (telefon, tablet atd.) slouží minijackový vstup MP3/Line In a další zdířka ošetřená emulací kabinetu je určena pro přímé nahrávání nebo připojení sluchátek. Přes ethernetový konektor lze kombo spárovat s aktivním boxem FLY3, čímž se celkový výkon navýší na 6 W.

Napájení obstarává adapter 6.5V/1.5A a na zadní straně najdeme i šachtu pro šestici tužkových AA baterií. Oficiální cena prostorově nenáročného komba Spector/Blackstar FLY 3 Bass o rozměrech 11 x 17.5 x 13.8 cm a hmotnosti cca 1 kg  se pohybuje těsně pod hranicí 80 dolarů. Přiložená videa demonstrují standardní modely řady FLY 3 Bass.

Tagy blackstar Blackstar FLY 3 Spector
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY