Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 09.07.2018 - 00:01

Basová modulace Aguilar Grape Phaser

Firma Aguilar, renomovaný americký výrobce basových aparátů, kabinetů a dalšího příslušenství, přidala ke stávající nabídce sedmi typů pedálových efektů jednoduše ovladatelnou modulaci v podobě modelu Grape Phaser, jehož prototyp měl oficiální premiéru na letošním veletrhu NAMM v Anaheimu.

Krabička v elegantním a názvu odpovídajícím laku v odstínu zralých hroznů, má bytelné šasi tvořené dvojicí sešroubovaných ocelových profilů a vstupní/výstupní jacky plus napájecí konektor jsou umístěny na čelní straně, což v kombinaci s podobně koncipovanými efekty může ušetřit drahocenné místo v boardu.

Striktně analogový obvod poskytující šestifázovou vlnu (6-stage) nabízí hřejivý, muzikální a frekvenčně bohatý tón s paletou pokrývající zvukový charakter od vintage phaserů vyráběných na začátku sedmdesátých let až po modernější verze s výraznějším průběhem modulace.

Maximálně jednoduché ovládání okruhu s pevně nastaveným poměrem originální a efektované větve, sestává z potenciometru Rate pro volbu rychlosti modulační vlny, zatímco knoflík Color přivádí část signálu zpět do fázového obvodu a vytváří tak zajímavé barvy, které osloví nejen hráče funku a příbuzných stylů.

Aguilar Grape Phaser lze napájet 9V baterií nebo adapterem a praktickou vychytávkou je tzv. gig-saver bypass, jenž zaručuje průchod signálu i při vybité baterii. Efekt je už dostupný také na českém trhu, kde se jeho cena pohybuje pod hranicí 6 500 Kč.

Tagy Aguilar Aguilar Grape Phaser
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY