Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 01.11.2016 - 23:01

Basová hlava Mesa Boogie Subway D-800+

Rok poté, co firma Mesa Boogie představila svůj první basový zesilovač s digitálním koncovým stupněm Subway D-800, přichází americký výrobce na trh s inovovaným modelem Mesa Boogie Subway D-800+, jenž původní koncept rozšiřuje o další ekvalizační prvky, sériovou efektovou smyčku, ladičkový výstup a jack pro externí Mute přepínač.

Hlavní panel hliníkového šasi je osazen čtveřicí spínačů pro funkci Mute, volbu mezi aktivním a pasivním nástrojem a aktivaci nízkých kmitočtů a výšek. Gain tranzistorového preampu je ovládán potenciometrem Input, přibyl HighPass Filter ovlivňující průběh spodních frekvencí v rozmezí 30 Hz až 150 Hz a díky knoflíku Voicing lze plynule měnit množství a charakter středů.

Čtyřpásmové aktivní korekce se zdvihem +- 14 dB nabízejí kromě nastavení basů a výšek také semi-parametrické nižší a vyšší středy pracující v rozmezích 150 Hz - 1 800 Hz a 300Hz - 5 000 Hz. Nad ovladačem celkové hlasitosti Master jsou umístěny signalizační diody (síťová, ochranná a limitační).

Na zadní straně najdeme dvojici kombinovaných repro výstupů s přepínačem 2/4/8 Ohmů, vstup pro footswitch aktivující funkci Mute, sluchátkový a ladičkový výstup, Aux In a send/return sériové efektové smyčky. Direct Out s konektorem XLR je vybaven odepínatelnou zemí, dvěma úrovněmi hlasitosti line/mic a možností umístění výstupu před nebo za ekvalizační sekci.

Basový zesilovač Mesa Boogie Subway D-800+ disponuje stejně jako jeho předchůdce koncovým stupněm podávajícím výkon 800 Wattů do 2 nebo 4 Ohmů a 400 Wattů v případě připojení 8-mi Ohmového boxu. S váhou pouhých 6.3 kg a kompaktními rozměry 336x258x67 mm je Subway D-800+ ideální volbou pro náročné hráče vyžadující od aparátu nejen špičkový zvuk s výkonovou rezervou, ale i maximální mobilitu. Oficiální cena pro USA byla nastavena na 799 dolarů.

Tagy mesa boogie Mesa Boogie Subway D-800+
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY