Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basová hlava Mesa Boogie Subway D-350

Mesa Boogie uvedla na trh nový kompaktní basový zesilovač Subway D-350, který staví na koncepci oblíbené verze Subway D-800. Novější verze o výkonu 350 W využívá polovodičový preamp kombinovaný s koncovou jednotkou Class-D a spínaným zdrojem, čímž se podařilo výrazně snížit váhu aparátu, o němž výrobce tvrdí, že je nejmenším a nejlehčím zesilovačem v historii značky.

Subway D-350 by měl nabídnout pořádnou porci prvotřídního zvuku, a to jak ve studiových tak i domácích či koncertních podmínkách. Navíc díky skladnosti může posloužit také jako záložní aparát pro vystoupení v menších a středně velkých sálech, kde je schopen poskytnout dostatek potřebné dynamiky a výkonu.

Hlavní panel disponuje potenciometrem vstupní citlivosti, čtyřpásmovými aktivními korekcemi typu Baxandall, ovladačem voicingu středů, masterem, nástrojovým vstupem, trojicí páčkových přepínačů s funkcemi mute, aktiv/pasiv, bright (zvýraznění vyšších frekvencí) a stejným počtem diod informujících o aktivaci aparátu, jeho ochraně a limitaci signálu. Uvnitř se nachází i fixně nastavení high-pass filtr eliminující nežádoucí nejnižší pásma narušující čistotu a transparentnost projevu.

Zadní strana ocelového šasi je vyhrazena pro dva reproduktorové Speakony s impedancemi 2/4/8 ohmů (350 W / 4 nebo 2 ohmy, 175 W / 8 ohmů), sluchátkovou zdířku pro tiché cvičení, vstup Aux In, DI XLR výstup doplněný přepínači uzemnění, pre/post EQ, mic/line level, kolébkový síťový spínač a také USB port (500 mA) sloužící k napájení příslušenství.

Zesilovač Mesa Boogie Subway D-350 o rozměrech 7.62 x 22.86 x 21 cm a hmotnosti pouhých 1.4 kg je v případě amerického trhu dostupný za oficiální cenu cca 650 dolarů, včetně měkkého polstrovaného převozního pouzdra se zipem, kapsou pro doplňky a ramenním popruhem. Přikoupit lze kit pro montáž do racku.

Tagy mesa boogie Mesa Boogie Subway D-350

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY