Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Baskytary Ibanez SR Mezzo s menzurou 32 palců

Především na studenty a začínající hráče míří ekonomická řada baskytar Ibanez SR Mezzo tvořená čtyřstrunnými modely SRMD200 a SMRD200K se středně dlouhou menzurou. Konstrukce vychází z páteřní produktové série SR, lehký retro nádech nástrojům dodává perleťový nebo černý pickguard, přenos zvuku obstarává dvojice single coilů ve stylu Fender Precision/Jazz Bass a nechybí aktivní elektronika.

Korpus z topolu má oproti klasické edici SR subtilnější linie, javorový šroubovaný krk s pohodlným profilem SRMD4 (tloušťka na 1. pr. 19.5 mm, na 12. pr. 21.5 mm) nese hmatník ze stejného materiálu o radiusu 305 mm osazený 22 středně silnými pražci medium jumbo a ořechem širokým 38 mm. Menzura byla zkrácena na 32 palců (812 mm).

Do pickguardu je usazen pasivní půlený singlový snímač Dynamix P doplněný kobylkovou verzí Dynamix J s ovládáním v podobě potenciometrů hlasitosti plus balance plynule nastavující poměr obou snímačů. Menší knoflíky dvoupásmových korekcí jsou napojeny na aktivní ekvalizer Ibanez Custom Electronic napájený 9V baterií umístěnou v šachtě na zadní straně těla.

Hardware sestává z firemní kobylky B10 s roztečí strun 19 mm a šikmo montovaných ladicích strojků s trojúhelníkovými rondely. Veškeré kovové komponenty mají chromovanou povrchovou úpravu a nástroje z továrny seřízeny na struny .045/.065/.085/.105.

Baskytary Ibanez SR Mezzo SRMD200 budou nabízeny v barevných variantách Candy Apple Matte, Sapphire Blue Metallic, Roadster Orange Metallic, Sea Foam Pearl Green a model SMRD200K s černým pickguardem dorazí na trh v odstínech Aqua Green, Vintage White. Oficiální cena se má pohybovat pod hranicí 300 dolarů.

Tagy Ibanez Ibanez SR Mezzo

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY