Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - St, 24.06.2020 - 15:00

Baskytarová posilovna tentokrát v cvičeních cílí na začátečníky

Jedním z nejpopulárnějších nástrojů, který produkuje basové frekvence, je baskytara. Je snadno přenosná, hlasitá, použitelná ve všech hudebních stylech a za 400 let prošla neuvěřitelným vývojem. Téměř každá kapela prostě potřebuje hráče na baskytaru. Ať již se jedná o rockovou nebo jazzovou partu. Jestli s baskytarou právě začínáte, čtěte dál.

K tomu, abyste začali produkovat libé tóny na baskytaře, je totiž potřeba pochopit její úlohu a funkci v různých hudebních stylech a ovládnout základní techniky hraní. Novinka ze série knížek Baskytarová posilovna 101 vám přiblíží vše podstatné, co potřebujete vědět, abyste se v co nejkratší době stali solidními hráči na baskytaru.

Určitě se nejen s basáky shodneme na tom, že baskytara je úžasný a extrémně důležitý nástroj v moderní hudbě. „Váš tón, groove a invence při tvorbě basové linky podstatným způsobem ovlivňují skladbu. Spolu s bubny tvoříte páteř každého hudebního tělesa, jste hnacím motorem kompozice a budujete nezbytný most mezi rytmem, harmonií a melodií. V současné hudbě je basová linka nejenom všudypřítomná, ale je její nepostradatelnou složkou,“ říká autor knihy Marek Bero, kterého znáte i z publikování na Frontmanovi.

Marek se po mnohaletém studiu a praxe hraní na baskytaru snažil přinést jenom ty nejdůležitější poznatky bez zbytečného obalu a povídání kolem. Cílem jeho publikace je v co nejkratší době vysvětlit základy hraní a chápání role baskytary v hudební kompozici. Přečtením a aplikováním této Posilovny do praxe tak dost možná obejdete mnoho slepých uliček a ušetříte si desítky hodin probrouzdaných na internetu.

Tagy baskytarova posilovna baskytara kniha Marek Bero

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY