Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basista Flea jamuje s kapelou Nicka Cavea

Flea se sice připravuje na rozsáhlou koncertní šňůru s domovskými Red Hot Chili Peppers, která by už s kytaristou Johnem Frusciantem měla odstartovat 4. června ve španělské Seville a bude zahrnovat i účast na bratislavském festivalu Lovestream (12. 6.), ale přesto si našel čas na pódiový jam s kapelou Bad Seeds, doprovodným bandem zpěváka Nicka Cavea.

Flea se k Bad Seeds přidal na jejich vystoupení v losangeleském Shrine Auditoriu, kde Cavea podpořil ve skladbě We No Who U R z alba Push the Sky Away, vydaného v roce 2012. Kromě ostatních nástrojů okořenila aranžmá songu také příčná flétna Warrena Ellise, multiinstrumentalisty skladatele a dlouholetého Caveova spolupracovníka. Flea měl svůj bílý Fender Jazz Bass zapojený do lampové vintage hlavy Ampeg Portaflex B15 a boxu 4x10 od stejné značky. Signál mířil do PA systému přes linkový výstup.

Tagy Flea Nick Cave Bad Seeds Red Hot Chili Peppers

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY