Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 20.11.2015 - 00:01

Barytonové modely PRS SE 277 a SE 277 Semi-Hollow Soapbar

Firma Paul Reed Smith připravuje výrobu dvou novinek ze série SE, které zvýší tepovou frekvenci především kytaristům vyznávajícím těžkotonážní podladěné riffy s masivními basy. Barytonové modely PRS SE 277 a PRS SE 277 Semi-Hollow Soapbar s prodlouženou menzurou 27.7 palce vycházejí z designu známé edice PRS Custom 22 a kromě rozdílné konstrukce těla se liší i typem snímačů.

Korpus PRS SE 277 Baritone má mahagonovou základnu s bombírovaným topem ze dvou kusů fládrovaného javoru a lepený javorový krk s moderním profilem Wide Fat nese palisandrový hmatník s 22 jumbo pražci a ptačími polohovými značkami.

Dvojice humbuckerů PRS Tone Furance jsou schopny pokrýt spektrum od čistého zvuku, přes bluesový crunch až po agresivně znějící zkreslení. Ovládání sestává z třípolohového páčkového přepínače a potenciometrů hlasitosti a tónové clony. Pevná kobylka s uchycením strun na zadní straně těla příznivě ovlivňuje rezonanci a sustain a o ladění se starají spolehlivé strojky PRS.

Model PRS SE 277 Semi-Hollow Soapbar disponuje mahagonovým korpusem s rezonančními dutinami a horní javorovou deskou s tzv. F otvorem. Tato konstrukce dodává nástroji specifický zvukový charakter, jenž je v tomto případě ještě podtržen snímači PRS SE Soapbar dodávající nástroji transparentní, nekomprimovaný tón s tlustými středy a maximálně čitelným přednesem.

Oba modely budou z továrny osazeny strunami o síle 14-68 a seřízeny na ladění H-H. PRS SE 277 bude dostupný v barevných transparentních verzích Black Cherry a Tobacco Sunburst, SE 277 Semi-Hollow Soapbar má být nabízen v úpravách Gray Black a Vintage Sunburst. Ceny novinek z finančně přístupnější edice SE nebyly zatím zveřejněny, první kousky začnou opouštět brány asijské pobočky PRS začátkem příštího roku.

Tagy PRS
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY