Přejít k hlavnímu obsahu
V textech jsme se snažili dát důraz na pozitivní notu. Dnešní svět to podle mého potřebuje. | Foto: Petra Vavřečková
V textech jsme se snažili dát důraz na pozitivní notu. Dnešní svět to podle mého potřebuje. | Foto: Petra Vavřečková
Martin Knesl - Čt, 09.12.2021 - 15:00

#Barevno spolupráce i aranží, první strukturovaná studiovka Lady Praga

Naše první dvě alba Sociální experiment a Bez retuší byla záznamem živých vystoupení, jednou z koncertu v brněnském klubu Stará Pekárna a podruhé z live session v nahrávacím studiu 3bees. S třetím albem #Barevno to bylo jinak: nahrávali jsme ho v pražském Soundevice studiu jako strukturovaný studiový projekt. Pomáhali nám s ním producenti Boris Carloff a Darek Král. Ústřední skladba nahrávky Turmalin vzniklo ve spolupráci s brazilským jazzovým kytaristou, zpěvákem a skladatelem Adrianem Trindadem.

Turmalin od Adriana jsme pojali jako duet. Snoubením obou zvučných jazyků vznikla ze skladby, která byla původně jen pro jeden hlas a jednu kytaru, květnatější verze. Adriano nám přeložil text do angličtiny nebo spíše jeho hrubý význam a Veronika reagovala českými verši. Turmalin symbolizuje brazilské pláže a další klenoty jihoamerické země, v dvojjazyčném dialogu se příběh rozšířil i o milostné vyznání.

Jedna společná věc všem deskám přesto zůstala. Na každé z nich byla vždy jedna autorská aranže převzaté skladby. Na #Barevno jsme zpracovali písně Human od Rag'n'Bone Mana. Kromě naší čtveřice se na desce podílela celá řada hostů. Kytarové party obstaral Jakub Juránek z kapely Věry Martinové, trubku Jan Červenka, vokálů se ujaly Barbora Fialová, Magdaléna Řehořová a Vilemína Marhoulová a perkusí Adam Rek. Skladbě Zase prší propůjčil svůj hlas i jeden z producentů Boris Carloff. Singl Chci, abys zapomněl… s textem zpěváka a textaře Tomáše Průši se na #Barevno dočkal nové aranže. Klip jsme dělali ke skladbě Miluji Tě čím dál víc.

Názvem alba jsme chtěli shrnout barvitost spoluprací a aranží, které zastřešuje malovaný přebal od výtvarnice Terezy Kotek, které jsme hráli na vernisáži její tvorby v Malostranské besedě v minulém roce. Tehdy vlastně naše spolupráce nabyla jasnějších kontur. I když jsou některé texty smutnější, ale to proto, že jsou o životě, tak jsme se snažili dát důraz na pozitivní notu. Což dnešní svět podle mého potřebuje.

Křtíme 11. prosince v pražském klubu U Staré paní.

Obal našeho CD od Terezy Kotek

Tagy komunita LadyPraga

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Hraju na basu a kontrabas, mj. v kapele LadyPraga.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY