Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 18.10.2015 - 00:01

Atypický Fender Longboard Stratocaster HSS

Letošní Fenderova exkluzivní série kytar z řady Limited Edition 10 for 15 dostala další přírůstek v podobě modelu Fender American Standard Longboard Stratocaster HSS, jehož design byl inspirován vzhledem surfovacích prken. Netradičním prvkem tohoto nástroje jsou kromě použitých materiálů také snímače montované ze zadní strany korpusu.

Tělo tvoří dvě jasanová křídla s centrálním mahagonovým blokem doplněným pláty javoru, ořechu a palisandru. Pro lepší rezonanci je korpus ošetřen pouze ručně vtíraným olejem. Javorový krk se subtilnějším profilem Modern C nese palisandrový hmatník o radiusu 241 mm s 22 středně silnými pražci Medium Jumbo. Nultý pražec s šířkou 42.8 mm je ze syntetické kosti.

Zadní šachta pružin vibrata s průhledným krytem byla využita pro nasazení snímačů - kobylkového humbuckeru Fender Shawbucker a dvojice single coilů Noiselles 3 s Alnico magnety, které jsou ovládány pětipolohovým nožovým switchem s dvojicí potenciometrů hlasitosti a společné tónové clony s krytkami v odstínu slonové kosti.

Mechanika sestává z pevné kobylky Fender s kameny z lisované oceli a s ukotvením strun skrz tělo, uzavřených ladicích strojků Deluxe Staggered a srážeče pro struny H a E. Stejně jako u většiny moderních Stratocasterů najdeme na kovové destičce se šrouby upevňujícími krk ke korpusu otvor se šroubem umožňujícím nastavit úhel, jenž svírá krk s tělem.

Pokud máte rádi značku Fender a hledáte trochu atypický sound, který této kytaře dodává netradiční složení dřev použitých na výrobu korpusu a větší zvukovou variabilitu podpořenou kobylkovým humbuckerem, tak rozhodně vyzkoušejte nový Fender American Standard Longboard Stratocaster HSS. Model by měl být v našich obchodech dostupný už začátkem listopadu a v ceně cca 38 000 Kč je zahrnuto i pevné ABS pouzdro.

Tagy Fender
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY