Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Ashdown ABM EVO V 750: basová hlava se zvýšeným výkonem a dynamikou

První edice basového zesilovače ABM (Ashdown Bass Magnifier), která měla premiéru před čtvrt stoletím, výrazně napomohla firmě Ashdown Engineering k vytvoření pevné pozice na celosvětovém trhu. Úspěšný model dostal v průběhu let další čtyři nástupce a nyní britská značka představila v pořadí už šestou generaci této série, nesoucí označení ABM EVO V 750, která je stejně jako rackové provedení EVO IV Dual nebo zesilovač Interstellar vybavena dvojicí analogových VU meterů indikujících úrovně vstupního a výstupního signálu.

Novinka se od předchozí verze liší především přepracovaným koncovým stupněm s maximálním výkonem navýšeným na hodnotu 750 W, což má mimo jiné vliv na citlivější dynamickou reakci a pevnější projekci. Vzhledem k 25. výročí se vývojáři rozhodli také pro facelift, takže původní světlemodrý panel nahradil černý lak, který hlavě s rozsvícenými ledvinkovými VU metery mimořádně sluší a designově tak připomíná signovaný aparát Head Of Doom, postavený pro basistu kapely Black Sabbath Geezera Butlera.

Všechny oblíbené funkce série ABM zůstávají zachovány, včetně devítipásmového ekvalizéru rozděleného na tři rotační a šest tahových potenciometrů se zdvihem +- 15 dB, zkreslovacího obvodu Valve Drive s elektronkou 12AX7 / ECC83, vestavěného kompresoru a subharmonické regulace, přičemž v anglických dílnách vyráběný model EVO V přidává přepínání síťového napětí, teplotně řízené nízkošumové chlazení a transformátorem izolovaný linkový DI výstup.

Oficiální cena modelu Ashdown ABM EVO V 750, kráčejícího ve stopách firemních aparátů, které má ve svém arzenálu celá řada hráčů včetně Natea Mendela z Foo Fighters, Jamese Johnstona z Biffy Clyro nebo Shava Odadjiana ze System of a Down, se na americkém trhu pohybuje okolo 1900 dolarů. Rozměry: 155 x 489 x 336 mm, hmotnost: cca 13 kg.

„Stejně jako vše, co děláme, i model ABM EVO V vznikl jako reakce na potřeby našich zákazníků,“ komentuje vznik tohoto aparátu Dan Gooday, ředitel společnosti Ashdown. „Stále více hráčů se nás ptá, zda můžeme přemostit dvě výstupní sekce naší hlavy ABM 1200. Nový ABM EVO V je odpovědí na tuto potřebu většího výkonu a dynamiky.“

Tagy Ashdown Ashdown ABM EVO V 750

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY