Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 08.12.2018 - 08:00

Aplikace BIAS FX Mobile pro iPhone a iPad

Vývojáři kalifornské společnosti Positive Grid připravili pro majitele iPhonů a iPadů novou aplikaci BIAS FX Mobile, která je dostupná ve čtyřech verzích. Kytaristé a basisté si mohou zdarma stáhnout základní variantu Universal (nověji označovaná jako Freemium) nebo zakoupit licence upgradů Starter, Essential a Ultimate, rozšiřující počet virtuálních aparátů, kabinetů, efektů atd.

Standardní bezplatná aplikace Universal/Freemium nabízí 2 typy zesilovačů, 7 efektů a 6 továrních presetů. Licence Starter (9.99 dolarů) přidává možnost routingu DSP (Dual Signal Path), 3 modely aparátů (77 Silver Tone, 92 Treadplate a Acoustic Sim) a 8 dalších pedálů (Compressor, Booster, Distortion X, EQ6, Tremolo, Flanger, Cry Wah a Digital Reverb).

Upgrade Essential (19.99 dolarů) zpřístupní všechny funkce pokročilejší aplikace BIAS FX včetně MIDI, GOS (Global Output Settings) nebo plnou integrace s platformou BIAS AMP 2 a nabídka je posílena o 10 zesilovačů, 23 pedálů plus 44 továrních presetů.

Pro zvukové experimentátory a hráče, kteří chtějí tento systém využívat ve studiu, je připravena verze Ultimate (59.99 dolarů) disponující možnostmi Essentialu, k němuž přidává celkem 7 paketů Expansion sestávajících z balíčků Essential Analog Effect, Classic From '60s, Effect Powerhouse, Acoustic, Bass, Studio Rack a Metal Signature, takže lze využít 20 typů emulovaných aparátů, 81 efektů a 74 presetů.

Všechny komponenty graficky vyvedené ve foto-realistickém rozhraní jsou snadno zapojitelné či přemístitelné přetažením prstu, architektura vychází z aplikace BIAS FX navržené pro systémy Mac/PC, nechybí modifikovaný tuner s metronomem, připojení k firemnímu ToneCloudu s množstvím různých konfigurací apod. Základní variantu BIAS FX Mobile můžete stahovat zde.

Tagy Positive Grid BIAS FX Mobile
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY