Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Aparáty Mesa Boogie California Tweed 6V6 4:40

Hlavní designer a zakladatel firmy Mesa Boogie Randall Smith se rozhodl vrátit o více než půlstoletí zpět. Výsledkem této reminiscence je nová série aparátů řady California se zvukem starých zesilovačů Fender z padesátých let. Mezi první přírůstky této retro kolekce patří kombo a hlava California Tweed 6V6 4:40 a dvojice kabinetů California Tweed 1x12/2x12.

Jednokanálové modely s americkým „old school“ zvukem jsou vybaveny preampy postavenými na lampách 12AX7 a disponují dvěma nástrojovými vstupy - Low pro čistý sound a Normal umožňující využití širšího rozsahu zkreslení. Jednoduše koncipované ovládání sestává ze čtyřpásmových korekcí, gainu a knoflíku pružinového reverbu ošetřeného elektronkou.

Koncová sekce Duo-Class Power s potenciometrem Master má diodový usměrňovač (rectifier) a díky čtveřici lamp 6V6 poskytuje maximální výkon 40 W měnitelný pomocí přepínače Multi-Watt. Ten nabízí následující režimy: 40 W - 4x6V6 Class A/B Pentode, 30 W - 2x6V6 Class A/B Triode + 2x6V6 Class A/B Pentode, 20 W - 2x6V6 Class A/B Pentode, 10 W - 2x6V6 Class A/B Triode, 2 W - 1x6V6 Triode + 1x6V6 Pentode, Single-Ended Class A Parallel.

Konektivita sestává z trojice repro výstupů pro boxy s impedancemi 1x8/2x4ohmů, vstupu footswitche aktivujícího reverb a sendu / returnu bufferované efektové smyčky. Šasi jsou vyrobena z hliníku, pro skříně byla použita překližka z baltské břízy a kombo je osazeno 12palcovým reprem Jensen Blackbird Alnico.

Stejným typem reproduktoru disponuje i externí box 1x12 California Tweed 23 s polootevřenou konstrukcí, dvěma paralelními vstupy, výkonem 100 W a impedancí 8 ohmů. Dvojnásobnou porci výkonu a masivnější projekci přináší model 2x12 California Tweed (mono) s celkovou impedancí 4 ohmy. Oba kabinety jsou připraveny na montáž koleček Track-Loc.

Edice Mesa Boogie California Tweed bude standardně dostupná v elegantní variantě Cream Bronco Vinyl s koženými kryty rohů a přední síťkou v barvě písku. Oficiální ceny byly v případě amerického trhu nastaveny na cca 1 700 dolarů za zesilovač, cca 1 900 dolarů za kombo, kabinet 1x12 vyjde na 600 dolarů a box 2x12 na cca 900 dolarů. V distribuci se objeví také speciální verze včetně komba s úpravou Custom Baby Blue Bronco za cenu cca 2 100 dolarů.

Tagy mesa boogie Mesa Boogie California Tweed 6V6 4:40

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY