Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Analogový Tech 21 SansAmp Classic je zpět

Pokud zvuk a koncepci pedálu ani po více než třiceti letech nepřeválcují modernější produkty konkurenčních výrobců, je to nesporná známka jeho kvality. Mezi evergreeny patří také emulační efekt SansAmp Classic, který majitel a šéfdesigner značky Tech 21 Andrew Barta poprvé prezentoval v roce 1989. Nyní firma oznámila, že z důvodu zvýšené poptávky po tomto modelu, jehož výroba byla ukončena před pěti lety, se verze Classic vrací do nabídkového katalogu newyorské společnosti.

Nejsofistikovanější zástupce pedálových emulátorů Tech 21, využívajících analogovou technologii SansAmp, je osazen osmi mini spínači Mid-Boost I/II, Low Drive, Clean Amp, Bright Switch, Vintage Tubes, Speaker Edge a Close Miking, díky jejichž kombinaci lze nastavit nepřebernou škálu rejstříků s hřejivým a přirozeným zvukem, replikujícím sound známých lampových zesilovačů a kabinetů.

Vstupní obvod navíc disponuje třípolohovým páčkovým přepínačem, volícím mezi preampy typu Lead – Marshall, Normal – Mesa Boogie, Bass – Fender a signál lze následně upravovat pomocí potenciometrů Presence Drive, Amplifier Drive, hlasitosti a korekce High. S přihlédnutím k analogové koncepci bez modelingových algoritmů tak Classic představuje nadmíru flexibilního pomocníka pro studiovou práci, cvičení nebo koncertní akce.

Patentovaný okruh SansAmp byl po revolučním modelu Classic následně použit u edicí Bass Driver DI, GT2, TRI-A.C., DI-212, YYZ, Blonde Deluxe Private Stock atd., rackových formátů PSA, RBI, RPM, komb Trademark, aparátů řady VT Bass nebo v novějších podlahových multiefektech Fly Rig, včetně signovaných provedení Richieho Kotzena, Paula Landerse z Rammstein nebo basistů Stevea Harrise (Iron Maiden) a Douga Pinnicka z King's X.

Analogový emulátor zesilovačů a boxů Tech 21 SansAmp Classic, napájený standardním 9V adapterem, je opět dostupný za cenu cca 300 dolarů. V přiloženém manuálu najde uživatel několik nastavení inspirovaných soundem AC/DC, Eddieho Van Halena, B. B. Kinga, Stevieho Ray Vaughana, Carlose Santany, Kurta Cobaina, Douga Wimbishe, Mikea Kennelyho (Zappa, Steve Vai, Joe Satriani), nechybí presety basových hlav Ampeg SVT atd.

Tagy Tech 21 Tech 21 SansAmp Classic 2021

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY