Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Analogový rytmický synth IKM UNO Drum

Softwarová společnost IK Multimedia připravila ve spolupráci s italskou firmou Soundmachines kompaktní rytmický syntezátor UNO Drum, kombinující analogovou perkusivní syntézu s digitálním sample-triggeringem. Nový model sdílí design s předchozím UNO Synthem, včetně napájení přes micro-USB port nebo prostřednictvím čtyř tužkových AA baterií.

UNO Drum nabízí 12 bicích stop s jedenáctihlasou polyfonií a k dispozici je 6 analogových zvukových generátorů s 8 rejstříky (2xkick, 2xsnare, 2xclap, 2xhi-hat) napojenými na samplovací PCM jednotku s 54 vzorky. Vytvořené kity mohou být upravovány kompresorem a analogovým drivem což výslednému soundu dodá větší údernost a kompaktnost.

V efektové sekci najdeme také loopingový Stutter nebo funkce Roll, Fill, Humanize, Swing a Random. Samozřejmostí je sekvencer s 64 kroky, ke kterým lze jednotlivě přiřadit až 8 různých parametrů, na výběr je 100 rytmických patternů a výsledné sekvence se dají rychle a jednoduše řetězit pomocí parametru Song Mode.

Přehledně koncipovanému hlavnímu panelu dominuje řada 12 dotykových padů s dvouzónovou funkcí velocity a ke komfortu obsluhy přispívá také lehce nakloněné šasi s profilem ve tvaru obráceného písmene L. Konektivita sestává kromě zmíněného USB portu z audio stereo vstupu a výstupu pro minijacky 3.5 mm a konektorů MIDI In/Out.

Oficiální cena novinky o rozměrech 25.6 x 15 x 4.9 cm a hmotnosti cca 400 g byla v případě evropského trhu nastavena na 290 eur, součástí balení je také USB kabel, dvojice šňůr jack 2.5 mm / DIN pro MIDI a sada alkalických baterií.

Tagy IK Multimedia IKM IKM UNO Drum

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY