Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 19.01.2019 - 00:01

Analogový MXR Vintage Bass Octave

Po basových verzích oktávových děličů Bass Octave a Bass Octave Deluxe přichází tradiční americká značka MXR, patřící v současné době pod křídla společnosti Jim Dunlop, s dalším modelem nesoucím označení MXR Vintage Bass Octave M280.

Novinka s modře lakovaným kompaktním šasi ve formátu Mini, jehož rozměry si vyžádaly asymetrické umístění jackových zdířek a absenci místa pro baterii, disponuje plně analogovým okruhem poskytujícím hřejivý, muzikální tón s přirozenou dynamickou odezvou.

Výrobce u tohoto modelu využil technologii Constant Headroom konvertující napětí přiváděné z adapteru na dvojnásobek (9V ->18V). Dané řešení pozitivně ovlivňuje čistotu, průraznost a transparentnost projekce a vylepšena byla také detekce vstupního signálu mající dopad na stabilitu výsledného tónu.

Modifikovaný obvod vycházející ze starší osvědčené koncepce je schopen k původnímu zvuku přidat jednu nebo dvě spodní oktávy, které lze podobně jako např. u Bosse OC-2 samozřejmě vzájemně míchat. K nastavení hlasitostí a poměrů jednotlivých oktáv slouží potenciometry Oct1/Oct2 a ovladačem Dry volíme hlasitost původního signálu.

Praktickou funkci představuje tlačítko Mid zesilující středové pásmo na frekvenci 800 Hz o +6 dB. Jedná se ovšem o továrně přednastavenou hodnotu - pokud vyžadujete ještě vyšší zdvih, tak uvnitř šasi najdete malý trimr, pomocí něhož můžete nastavit mid-boost až na hranici +13 dB. MXR Vintage Bass Octave by se měl v evropské distribuci objevit zřejmě koncem prosince, cena pro americkou část se má pohybovat okolo 160 dolarů včetně adapteru Dunlop ECB003 9V-AC.

Tagy MXR MXR Vintage Bass Octave

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY